OneGDZ » 4 клас » ГДЗ Математика 4 клас » ГДЗ робочий зошит Математика 4 Скворцова, Онопрієнко (відповіді) НУШ
Обкладинка ГДЗ робочий зошит Математика 4 Скворцова, Онопрієнко (відповіді) НУШ

ГДЗ робочий зошит Математика 4 Скворцова, Онопрієнко (відповіді) НУШ

ГДЗ Математика 4 клас

04.10.2025

РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО ДВОМА СПОСОБАМИ

Завдання 61

78 : 39 = 2       

70 : 14 = 70 : 7 : 2 = 10 : 2 = 5

4 • 25 = 4 • 100 : 4 = 400 : 4 = 100

76 : 2 = (60 + 16) : 2 = 30 + 8 = 38

480 • 3 = (400 + 80) • 3 = 1200 + 240 = 1440

44 • 5 = 44 • 10 : 2 = 440 : 2 = 220

480 : 40 = 480 : 10 : 4 = 48 : 4 = 12

 

78 : 13 = 6

133 : 19 = 7

120 : 8 = 120 : 4 : 2 = 30 : 2 = 15

400 : 5 = 80

76 • 7 = (70 + 6) • 7 = 490 + 42 = 490 + 10 + 32 = 532

60 : 12 = 60 : 6 : 2 = 10 : 2 = 5

350 : 70 = 35 : 7 = 5

 

37 • 5 = (30 + 7) • 5 = 150 + 35 = 185

390 : 5 = 390 : 10 • 2 = 39 • 2 = 72

230 • 4 = (200 + 30) • 4 = 800 + 120 = 920

720 : 3 = (600 + 120) : 3 = 200 + 40 = 240

36 • 4 = (30 + 6) • 4 = 120 + 24 = 144

560 : 80 = 56 : 8 = 7

800 : 25 = 800 : 100 • 4 = 8 • 4 = 32

 

Завдання 62

672 : 6

6 – перше

неповне ділене

90 : 5

9 – перше

неповне ділене

256 : 4

25 – перше

неповне ділене

800 : 4

8 – перше

неповне ділене

3 цифри

2 цифри

2 цифри

3 цифри

 

Завдання 63

15 : 6 = 2 (ост. 3)             2 : 6 = 0 (ост. 2)

2 • 6 + 3 = 15                  0 • 6 + 2 = 2

74 : 8 = 9 (ост. 2)             43 : 5 = 8 (ост. 3)

9 • 8 + 2 = 74                    8 • 5 + 3 = 43

7 : 9 = 0 (ост. 7)                18 : 4 = 4 (ост. 2)

0 • 9 + 7 = 7                      4 • 4 + 2 = 18    


Завдання 64

6 м 2 дм 4 см + 5 м 73 см = 6 м 2 дм 4 см + 5 м 7 дм 3 см = 11 м 9 дм 7 см

8 м 2 см – 4 дм 8 см + 26 см = 80 дм 2 см + 2 дм 6 см – 4 дм 8 см = 7 м 8 см

7 м 2 дм – 14 дм 8 см = 72 дм 0 см – 14 дм 8 см = 5 м 5 дм 2 см

2 м 92 см + 54 дм – 8 дм 5 см = 29 дм 2 см + 54 дм 0 см – 8 дм 5 см = 74 дм 7 см

+6м 2дм 4см

  5м 7дм 3см

11м 9дм 7см

+80дм 2см

     2дм 6см

   82дм 8 см

_72 дм 0 см

  14 дм 8 см

  57 дм 2 см

+29 дм 2 см

  54 дм 0 см

  83 дм 2 см


_82дм 8см

    4дм 8см        

 78 дм 0 см


_83 дм 2 см

    8 дм 5 см

  74 дм 7 см  


1 т – 368 кг = 1000 кг – 368 кг = 632 кг

1 км – 45 м = 1000 м – 45 м = 955 м

4 ц – 268 кг = 400 кг – 268 кг = 132 кг

2 дм – 8 мм = 200 мм – 8 мм = 192 мм


ОЗНАЙОМЛЮЄМОСЬ ІЗ ПИСЬМОВИМ ДІЛЕННЯМ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО

Завдання 65

840 : 6 = (600 + 240) : 6 = 100 + 40 = 140

35 • 9 = 35 • 10 – 35 = 350 – 35 = 315

48 : 16 = 48 : 8 : 2 = 6 : 2 = 3

18 • 5 = 18 • 10 : 2 = 160 : 2 = 80

600 : 50 = 600 : 100 • 2 = 6 • 2 = 12


420 : 7 = 60

270 : 30 = 27 : 3 = 9

480 : 8 = 60

170 • 5 = (100 + 70) • 5 = 500 + 350 = 850

27 • 8 = (20 + 7) • 8 = 160 + 56 = 216


72 : 12 = 6

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 10 + 4 = 14

133 : 7 = (70 + 63) : 7 = 19

396 : 3 = (300 + 90 + 6) : 3 = 132

117 • 4 = (100 + 10 + 7) • 4 = 400 + 40 + 28 = 468


Завдання 66

► 1000 соняшникових зерняток важать 80 г. Скільки грамів важать 500 таких зерняток?

1000 з. — 80 г

500 з. — ? г

Розв’язання

1) 1000 : 500 = 2 (р.) – менше зерняток. 

2) 80 : 2 = 40 (г)

Відповідь: важать 40 грамів.


Перша обернена задача    1000, ?, 500, 40

500 соняшникових зерняток важать 40 г. Скільки грамів важать 1000 таких зерняток?

1000 з. — ? г

500 з. — 40 г

Розв’язання

1) 1000 : 500 = 2 (р.) – більше зерняток. 

2) 40 • 2 = 80 (г)

Відповідь: важать 80 грамів.


Друга обернена задача    1000, 80, ?, 40

1000 соняшникових зерняток важать 80 г. Скільки зерняток будуть важити 40 г?

1000 з. — 80 г

? з. — 40 г

Розв’язання

1) 80 : 40 = 2 (р.) – менша маса. 

2) 1000 : 2 = 500 (з.)

Відповідь: 500 зерняток. 


Третя обернена задача    ?, 80, 500, 40

500 соняшникових зерняток важать 40 г. Скільки зерняток будуть важити 80 г?

? з. — 80 г

500 з. — 40 г

Розв’язання

1) 80 : 40 = 2 (р.) – більша маса. 

2) 500 • 2 = 1000 (з.)

Відповідь: 1000 зерняток. 


Завдання 67 

_844 |   4

  8       211

 _4

   4

   _4

     4

      0   

_963 |   3

  9       321

  _6

    6

    _3

      3

      0

_848 |  4

  8       212

  _4

    4

    _8

      8

      0

_264 |   2

  2      132

  _6

    6

    _4

      4

      0

_399 |   3

  3      133

 _9

   9

   _9

     9

     0 

_628 |  2

  6      314

  _2

    2

    _8

      8

      0

_936 |  3

  9       312

  _3

    3

    _6

      6

      0

_969  | 3

  9       323

  _6

    6

    _9

      9

      0


Завдання 68 

(560 : 40 • 7 : 14 • 25) – (96 : 48 • 63 : 21 • 18) = 67

1) 560 : 40 = (400 + 160) : 40 = 14

2) 14 • 7 = (10 + 4) • 7 = 70 + 28 = 98

3) 98 : 14 = 7

4) 7 • 25 = 7 • (20 + 5) = 140 + 35 = 175

5) 96 : 48 = 2

6) 2 • 63 = 126

7) 126 : 21 = 6

8) 6 • 18 = 6 • (10 + 8) = 60 + 48 = 108

9) 175 – 108 = 65 + 110 – 108 = 67


ВИКОНУЄМО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО

Завдання 69

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 10 + 4 = 14

80 : 4 = 20

126 : 18 = 126 : 2 : 9 = 63 : 9 = 7

84 : 6 = (60 + 24) : 6 = 10 + 4 = 14

45 • 3 = (40 + 5) • 3 = 120 + 15 = 135


848 : 4 = 424

320 : 8 = 40

128 : 16 = 128 : 2 : 8 = 64 : 8 = 8

91 : 7 = (70 + 21) : 7 = 10 + 3 = 16

500 : 2 = (400 + 100) : 2 = 200 + 50 = 250


56 • 9 = 56 • 10 – 56 = 560 – 56 = 504

258 : 6 = (240 + 18) : 6 = 40 + 3 = 43

170 • 4 = (100 + 70) • 4 = 400 + 280 = 680

510 : 17 = 30

128 : 8 = (80 + 48) : 8 = 10 + 6 = 16 


Завдання 70 Перевір результати ділення.

Дію ділення перевіряємо дією множення.

_951 |  3

  9      371

  _5

    3

  _21

    21

      0

_658 |  2

  6      329

  _5

    4

  _18

    18

      0

_672 |  3

  6      224

 _7

   6

 _12

   12

     0

_876 |  4

  8      219

 _7

   4

 _36

   36

     0

_852 | 4

  8      213

 _5

   4

 _12

   12

     0

_957 | 3

  9      319

  _5

    3

  _27

    27

      0

_654 | 3

  6      218

  _5

    3

  _24

    24

      0

_672 |  6

  6      112

  _7

    6

  _12

    12

      0

Перевірка множенням

х321

      3

 951

х329

      2

  658

х224

      3

 672

х219

      4

  876

х213

      4

 852

х319

      3

  957

х218

      3

 654

х672

      6

  112


Завдання 71 

► Компанія із 3 осіб має заплатити за білети в кіно 330 грн. Скільки має заплатити за білети компанія із 6 осіб?

3 ос. — 330 грн

6 ос. — ? грн

Розв’язання

1) 330 : 3 = 110 (грн) – має заплатити 1 особа. 

2) 110 • 6 = 660 (грн)

ІІ спосіб

1) 6 : 3 = 2 (р.) – більше осіб. 

2) 330 • 2 = 660 (грн)

Відповідь: має заплатити 660 гривень.  

 

Завдання 72  Обчисли периметр прямокутника зі сторонами 5 см і 2 см.

а — 5 см

b — 2 см

Р — ? см

Розв’язання

Р = (5 + 2) • 2 = 14 (см)

ІІ спосіб

Р = 5 • 2 + 2 • 2 = 14 (см)


ВИКОНУЄМО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО

Завдання 73

480 : 30 = 48 : 3 = (30 + 18) : 3 = 16

90 : 5 = (50 + 40) : 5 = 18

51 : 17 = 3

56 : 1 = 56

91 : 13 = 7


960 : 4 = (800 + 160) : 4 = 140

30 : 2 = (20 + 10) : 2 = 15

132 : 33 = 4

123 • 1 = 123

38 • 7 = (30 + 8) • 7 = 210 + 56 = 266


56 : 2 = (40 + 16) : 2 = 20 + 8 = 28

400 : 80 = 40 : 8 = 5

38 : 2 = (20 + 18) : 2 = 10 + 9 = 19

67 • 0 = 0

74 • 3 = (70 + 4) • 3 = 210 + 12 = 222

 

Завдання 74

_985| 5

  5    197

_48

  45

  _35

    35

      0

_708| 6

  6     118

_10

    6

  _48

    48

      0

_936| 4

  8    234

_13

  12

  _16

    16

      0

_882|  7

  7     126

_18

  14

  _42

    42

      0

_582| 3

  3    196

_28

  27

  _12

    12

      0

_996| 6

  6    166

_39

  36

  _36

    36

      0

 

Завдання 75

► Довжина річки Південний Буг становить 806 км. Річка Ворскла на 342 км коротша. А річка Західний Буг на 308 км довша за Ворсклу. На скільки Південний Буг довший за Західний Буг?

Південний Буг — 806 км, на ? км довший за Західний Буг

Ворскла — на 342 км коротша за Південний Буг

Західний Буг — на 308 км довший за Ворсклу

Розв’язання

1)

_806

  342

 464 (км) – довжина Ворскли. 

2)

+464

  308

  772 (км) – довжина Західного Бугу.

3)

_806

  772

    34 (км)

Відповідь: на 34 кілометри довший Південний Буг.


ВИКОНУЄМО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО

Завдання 76

264 : 44 = 6         (6 • 4 = 24, 6 • 9 = 54)

203 : 29 = 7         (7 • 9 = 63)

300 : 25 = 300 : 100 • 4 = 3 • 4 = 12

45 • 11 = 45 • 10 + 45 = 450 + 45 = 495

750 : 250 = 75 : 25 = 5    (5 • 5 = 25, 5 • 7 = 35)


0 • 125 = 0

8 • 50 = 8 • 5 • 10 = 40 • 10 = 400

680 : 40 = 68 : 4 = (40 + 28) : 4 = 10 + 7 = 17

112 : 16 = 7            (6 • 2 = 12, 6 • 7 = 42)

264 : 33 = 8            (8 • 3 = 24, 8 • 8 = 64)


32 • 9 = 32 • 10 – 32 = 320 – 32 = 290 – 2 = 288

8 • 101 = 8 • 100 + 8 = 800 + 8 = 808

0 : 765 = 0

400 : 25 = 400 : 100 • 4 = 4 • 4 = 16

27 • 9 = 27 • 10 – 27 = 270 – 27 = 243


Завдання 77 

_774| 3

  6    238

_11

    9

  _24

    24

      0

_172|4

  16   43

  _12

    12

      0

_456| 3

  3    152

_15

  15

   _6

     6

     0 


Завдання 78  Виконай ділення лише в тих випадках, коли в значенні частки будуть дві цифри.

816 : 4,  8 – перше неповне ділене, тому 3 цифри.

432 : 6,  43 – перше неповне ділене, тому 2 цифри.

910 : 7,  91 – перше неповне ділене, тому 3 цифри.

312 : 8,  31 – перше неповне ділене, тому 2 цифри.

_432|6

  42   72

  _12

    12

      0

_312|8

  24   39

  _72

    72

      0


Завдання 79

640 : 16 • 24 : 3 • 2 – 720 : 18 • 18 : 6 = 520

1) 640 : 16 = 640 : 8 : 2 = 80 : 2 = 40

2) 40 • 24 = 40 • (20 + 4) = 800 + 160 = 960

3) 960 : 3 = (900 + 60) : 3 = 320

4) 320 • 2 = 320 + 320 = 640

5) 720 : 18 • 18 = 720

6) 720 : 6 = (600 + 120) : 6 = 100 + 20 = 120

7) 640 – 120 = 520

ВИКОНУЄМО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО

Завдання 80

(128 : 16) • (240 – 180) : 80 • 125 = 750

1) 128 : 16 = 8       (6 • 3 = 18, 6 • 8 = 48)

2) 240 – 180 = 240 – 200 + 20 = 60

3) 8 • 60 = 480

4) 480 : 80 = 48 : 8 = 6

5) 6 • 125 = 6 • (100 + 20 + 5) = 600 + 120 + 30 = 750  


Завдання 81  Обведи вирази, в яких неповна частка дорівнює нулю (ділене менше за дільник).

25 : 4 = 6 (ост. 1)

27 : 8 = 3 (ост. 3)

4 : 6 = 0 (ост. 4)

3 : 7 = 0 (ост. 7)

34 : 8 = 4 (ост. 2)

5 : 4 = 1 (ост. 1)

29 : 6 = 4 (ост. 5)

12 : 25 = 0 (ост. 12)


Завдання 82 Перевір результати.

Ділення перевіряємо множенням.

_836| 4

    109

 _36

   36

     0

_828| 6

    138

_22

  18

  _48

    48

      0

х109

      4

  836

х138

      6

  828

_624| 3

  6     208

  _24

    24

      0

_749| 7

  7    107

 _49

   49

     0

х208

      3

  624

х107

     7

  749

_915| 3

  9    305

 _15

   15

     0

_642| 6

  6    107

 _42

   42

     0

х305

      3

  915

х107

      6

  642

_198|3

  18   66

  _18

    18

      0

_549|9

  54   61

   _9

     9

     0

х66

    3

198

х61

    9

549


Завдання 83

► Маса 5 м тонкого мідного дроту становить 17 г. Визнач масу З0 м такого дроту.

5 м — 17 г

30 м — ? г

Розв’язання

1) 30 : 5 = 6 (разів) – більша довжина дроту.

2) 17 • 6 = (10 + 7) • 6 = 102 (г)

Відповідь: маса дроту 102 грами.


Зміни числове дане задачі так, щоб її можна було розв'язати способом знаходження однакової величини.

► Маса 5 м тонкого мідного дроту становить 20 г. Визнач масу З0 м такого дроту.

5 м — 20 г

30 м — ? г

Розв’язання

1) 20 : 5 = 4 (г) – маса 1 м дроту.

2) 4 • 30 = 120 (г)

Відповідь: маса дроту 120 грамів.


Завдання 84  Множення і ділення числа на розрядну одиницю.

При множенні дописуємо справа відповідну кількість нулів.

27 • 10 = 270

При діленні позбуваємось справа відповідної кількості нулів.

400 : 100 = 4


320 : 10 = 32

2 • 100 = 200


40 • 10 = 400

700 : 100 = 7


Завдання 85 Знайди значення виразів хоча б одним способом.

Спосіб укрупнення розрядних одиниць.

840 : 70 = 84 дес. : 7 дес. = 84 : 7 = 12

4 • 230 = 4 • 23 дес. = 96 дес. = 960

Розподільний закон ділення (множення) відносно додавання.

840 : 70 = (700 + 140) : 70 = 700 : 70 + 140 : 70 = 10 + 2 = 12

4 • 230 = 4 • (200 + 30) = 4 • 200 + 4 • 30 = 800 + 120 = 920


ОЗНАЙОМЛЮЄМОСЬ З АЛГОРИТМОМ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ

Завдання 86

(208 : 52 • 87) + (128 : 16 : 4 • 1) – (63 • 2 : 14) = 341

1) 208 : 52 = 4             (2 • 4 = 8)    

2) 4 • 87 = 4 • (80 + 7) = 320 + 28 = 348

3) 128 : 16 = 8              (6 • 3 = 18, 6 • 8 = 48)

4) 8 : 4 = 2

5) 2 • 1 = 2

6) 63 • 2 = 63 + 63 = 126

7) 126 : 14 = 126 : 2 : 7 = 63 : 7 = 9

8) 348 + 2 = 350

9) 350 – 9 = 341

  

Завдання 87  Перевір результати.

Ділення перевіряємо множенням.

_390|5

  35  78

 _40

   40

     0

_528|6

  48   88

  _48

    48

      0

х78

     5

390

х88

    6

528

_327| 3

  3    109

 _27

   27

     0

_945|7

  7    135 

_24

  21

 _35

   35

     0

х109

      3

  327

х135

      7

  945

_908| 4

  8    227

_10

   8

 _28

   28

     0

_456| 8

  40   57

  _56

    56

      0

х227

      4

  908

х57

    8

456

_146| 2

  14   73

   _6

     6

     0

_657| 9

  63   73

 _27

   27

     0

х73

    2

146

х73

    9

657


Завдання 88 

► Ширина прямокутної ділянки дорівнює 20 м, що становить 15 її довжини. Знайди периметр ділянки.

Д. — ? м

Ш. — 20 м, 15 від д.

Р — ? м

Розв’язання

1) 20 • 5 = 100 (м) – довжина.  

2) Р = 100 • 2 + 20 • 2 = 240 (м)

Відповідь: периметр ділянки 240 метрів.


Завдання 89

► Працюючи з однаковою продуктивністю, 6 художників за 5 днів створили мурал завдовжки 60 м. Скільки метрів муралу створював 1 художник за 1 день?

6 худ. за 5 дн. — 60 м

1 худ. за 1 д. — ? м

Розв’язання

1) 60 : 6 = 10 (м) – 1 художник за 5 днів. 

2) 10 : 5 = 2 (м)

Відповідь: створював 2 метри муралу.


Склади обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 5.

Художник за день створює мурал завдовжки 2 м. Скільки метрів муралу створять 6  художників за 5 днів, працюючи з однаковою продуктивністю?

6 худ. за ? дн. — 60 м

1 худ. за 1 д. — 2 м

Розв’язання

1) 2 • 5 = 10 (м) – створить 1 художник за 5 днів. 

2) 10 • 6 = 60 (м)

Відповідь: створять 60 метрів муралу. 

Додати коментар
Коментарі (0)
© OneGDZ.com, 2018 – 2025. Усі права захищено. Контент належить OneGDZ, окрім матеріалів, що є власністю третіх осіб. Використання лише з посиланням на джерело.