1. Які реальні події відображено у вступному вірші до повісті Льюїса Керролла “Аліса в Країні Див”?
У цьому вірші відображено день з життя письменника, у який, власне, він і придумав казкову повість “Аліса в Країні Див”. У цей день (4 липня 1862 року), він гуляв річкою з трьома дівчатками - сестрами, різного віку. Дівчатка просили його розповісти якусь веселу казку, а одна з них наголосила, що бажає щоб у казці було якнайбільше “дурниць і фантазій”. Власне вона - десятирічна Аліса Лідделл і стала прообразом головної героїні твору.
2. Назвіть імена дівчаток, які згадуються у вірші як Перша, Друга та Третя.
Ім’я першої - Лоріна Шарлотта, другої - Аліса, а третьої Едіт.
3. Кому присвячено цей вступ до твору? Знайдіть підтвердження своєї думки в тексті.
Вступ до твору присвячений саме середній доньці ректора Лідделла - Алісі, яка і стала прообразом головної героїні. Підтвердженням цьому є те, що це єдине ім’я яке автор називає у вірші, а також звертається саме до неї у кінці:
“Алісо, казку давніх днів
Сховай до сивини
В тім тайничку, де бережеш
Дитячі любі сни,
Немов прочанин квітку з піль
Своєї сторони!”
4. Знайдіть і виразно прочитайте речення, у яких створено чарівну атмосферу казки. Визначте в них метафори й епітети.
“..Та ось мовчанка залягла,
І, наче уві сні,
Нечутно дівчинка іде
В країні чарівній,
І бачить силу дивних див
В підземній глибині..”
Слова “залягла мовчанка” є метафорою. Епітетами є “чарівна країна”, та “дивні дива”. Також, можна звернути увагу на словосполучення “підземній глибині”, що вказує на те, що дія казки розгортається у якомусь незвичайному місці.
1. Розкажіть про події що трапилися з Алісою в перших двох розділах.
Аліса нудьгувала на березі і не знала чим їй зайнятися. Аж раптом, вона побачила білого кролика, що вмів говорити та носив годинника. Коли той стрибнув у нору, Аліса теж стрибнула за ним. Вона довго летіла, а потім врешті приземлилась на купі листя і побігла за кроликом далі по довгому коридору. Поблукавши коридорами і посмикавши багато дверей, які не відчинялись, Аліса опинилась у кімнатці з дуже маленькими дверима, за якими виднівся красивий сад. Вона не змогла туди проникнути, а скінчилось все тим, що вона залила слізьми всю кімнату і цим зробила там велике озеро.
2. За допомогою яких чарівних предметів вона збільшувалася й зменшувалася?
Спочатку вона зменшилася за допомогою магічного напою, на пляшечці з яким було написано “Випий мене”. Потім збільшилася завдяки тістечку, на якому було написано “З’їж мене”. Пізніше, коли вона знову зустріла кролика, у того випало віяло, махаючи яким, Аліса знову зменшилася.
3. Опишіть Білого Кролика. Куди він так квапився?
На перший погляд він видавався звичайним, аж поки не дістав кишенькового годинника з нагрудної кишеньки, та не проявив вміння розмовляти людською мовою. Вдруге, Кролик з’являється вже у вишуканому вбранні, з парою рукавичок в одній руці, та віялом у другій. А квапився він, за його словами, до якоїсь Герцогині.
4. З ким ще зустрілася Аліса?
Ще Аліса зустрілася з Мишею, яка плавала в озері з Алісиних сліз.
5. Про що говорили персонажі?
Аліса з Мишею говорили про спочатку про котів, що дуже налякало мишу, а пізніше про собак, де Аліса згадала як про одного пса говорять що він “вигублює всіх навколишніх щурів”, що також налякало мишу. Потім Миша запропонувала виходити на берег і в кінці розділу ми дізнаємось, що крім них там було ще багато тварин.