Знання
Виберіть правильну відповідь.
1. Ім’я Марк Твен - псевдонім, який означає міру довжини (Г)
2. Фарбуючи паркан, Том Сойєр відкрив загальний закон, що керує всіма людськими вчинками: Людина завжди прагне того, що важко досягти (Б)
3. Про Тома Сойєра почали говорити, що він неодмінно стане президентом після того, як хлопчик викрив убивцю (В)
4. Міс Поллі вирішила поселити Полліанну на горищі, бо там дівчинка не могла зіпсувати меблі (В)
5. Що ж, тепер я знаю, хто почне грати в цю гру, - сказавши це, міс Поллі мала на увазі себе (А)
6. В образі Полліанни втілено оптимізм у ставленні до світу та людей (А)
Діяльність
7. Установіть відповідність.
1-В; 2-А; 3-Г; 4-Б;
8. Установіть відповідність.
“”Винагорода” завдяки зусиллям Полліанни
1-А; 2-Г; 3-Б; 4-В;
9. Установіть відповідність.
1-В; 2-Д; 3-А; 4-Б;
Цінності
10. Напишіть у зошиті, чому Полліанна - одна з найулюбленіших героїнь (героїв) дітей усього світу (5-7 речень).
Полліанна є найулюбленішою героїнею дітей усього світу тому, що по-перше - вона сама ще дитина і себе з нею дуже легко асоціювати, порівнювати. По-друге, вона життєрадісна і залишається вільною та безтурботною не дивлячись на нерозуміння дорослих навколо. Вона весь час захоплена грою в радість, грається сама, та залюбки навчає інших. Своїм відношенням до життя, вона долає будь-які труднощі, хоча при цьому продовжує бути всього лиш одинадцятирічною дівчинкою. Це й подобається багатьом дітям, вони хочуть бути такими як Полліанна, або як мінімум - познайомитися з нею, щоб вона змогла особисто навчити їх гри в радість, повесилитися разом з ними і розвіяти їх сум.
Мислимо логічно
1. Запишіть у зошиті у талицю (стисло) події, що відповідають частинам сюжету роману Е. Портер “Полліанна”.
1 |
Експозиція |
Опис будинку, коротка розповідь про побут та звичаї міс Поллі, в ранок, коли повинна приїхати Полліанна. |
2 |
Зав’язка |
Міс Поллі читає лист з новиною про приїзд Полліанни. Коротко розповідається історія міс Поллі, її сім’ї, сім’ї Полліанни. |
3 |
Розвиток дії |
Знайомство Полліанни з міс Поллі та іншими мешканцями будинку. Перші згадки про “гру в радість” та детальна розповідь про неї служниці Ненсі. Знайомство Полліанни з міс Сноу, Дж. Пендлтоном, Джиммі Біном, лікарем Чілтоном. Їх спільні пригоди, розмови, зміни в житті кожного персонажа, активне розповсюдження “гри в радість” по містечку. |
4 |
Кульмінація |
Полліанна потрапляє в аварію, її подальша змога ходити під великим сумнівом. Потрясіння майже усього містечка, сильна психологічна зміна міс Поллі. Поява надії на одужання. |
5 |
Розв’язка |
Лист Полліанни до міс Поллі про успіхи дівчинки на шляху до одужання, розкриття читачу факту весілля міс Поллі та лікаря Чилтона. |
В інформаційному світі
12. Складіть план роману Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра”. За допомогою Інтернету доберіть по 1-2 ілюстрації до кожної частини. Підготуйте презентацію.
(Самостійна робота).
Ми - громадяни
13. Напишіть лист від імені Полліанни (або Тома Сойєра) з порадами нашим сучасникам щодо ставлення до людей.
Лист від Полліанни.
Шановні незнайомці з далекого майбутнього!
Я вас зовсім не знаю, але сподіваюся що мою мову ви ще зрозумієте. Я пишу вам тому, що дуже хотіла розповісти про те, як можна відноситися до життя і при цьому робити це просто, граючись.
Не зважаючи на моє вміння радіти, історія мого життя насправді непроста. Я втратила маму будучи геть маленькою, а згодом, в одинадцять років і батька. Ми жили бідно, все що у нас було це міссіонерські пожертви інших людей, а після смерті батька в мене лишилася тільки Жіноча допомога, принаймні, я так думала. Тому що ще була моя люба тітонька Поллі, яка люб’язно взяла мене жити до свого чудового будинку. І хоч я була дуже вдячна тітоньці, порозумілися ми з нею не одразу, тому мені тривалий час було складно, я відчувала себе чужою та самотньою, часто згадувала татка і плакала, або ледве не плакала. Проте я ні разу не впадала в відчай. Я відразу знайшла багатьох нових друзів, я бачила, як чудові, красиві, але дуже сумні люди знову починають любити життя. Навіть після вельми прикрої події зі мною, коли здавалося, надії вже не було - я все ж не втратила можливості радіти, бо на той момент я була вже не сама. Усі люди, яких я навчила радіти прийшли до мене і заново навчили цьому і мене саму. Цими розповідями, я хочу навчити радіти вас. Я хочу, щоб кожен з вас радів, ділився радістю з іншими, та вчив тих, хто не вміє, або розучився. Моя історія існує для того, щоб ви зрозуміли, наскільки важливим є вміння радіти, наскільки воно зближує людей одне з одним, як розкриває та допомагає втілити ваші бажання та мрії.
Щоб було простіше, відносьтеся до цього як до гри. Це так і називається - гра в радість. При будь-яких обставинах, знайдіть причину для радості. Навіть якщо ця обставина спершу виглядає як повністю сумна - постарайтеся і ви обов’язково зможете порадіти. І скоро ви зрозумієте, як це цікаво. Що чим складніше, тим цікавіше знайти радість. Радійте, та навчайте цьому інших, це теж може видатись складним, але тим цікавіше буде зробити це, і тим більша буде ваша радість за себе і ту людину що ви все ж змогли навчити. Так, ви можете змінити цілий світ, зробити його добрим та радісним. Радійте, мої незнайомі друзі з майбутнього!
З любов’ю та радістю,
Полліанна.
Любимо українську
14. Підготуйте розповідь (усно або письмово) про те, як необхідно грати в гру Полліанни.
В гру Полліанни потрібно грати так. Почнемо з простого: знайдіть навколо себе будь-яку обставину, яка не викликає у вас ніяких почуттів. Опишіть її для себе з усіх сторін і придумайте, або знайдіть привід щоб порадіти з цієї обставини. Наприклад це може бути погода, якщо не дуже сонячно - ви можете радіти що не буде спекотно і ви можете насолодитись приємним прохолодним та свіжим повітрям. Якщо навпаки спекотно - порадійте з того, що можна дуже легко одягнутися і гуляти на вулиці допізна, а ввечері насолодитися приємним вітерцем та прохолодою в тіні. Справились? Тоді переходимо до складнішого завдання. Знайдіть тепер вашу обставину, яка вас трохи засмучує і спробуйте знайти причину радості і для неї. Подивіться на неї з усіх сторін, можливо якби не ця обставина, сталася б гірша, або ця обставина вас чомусь навчає? Як мінімум вже дві причини для радості знайти можна. Подумайте добре і якщо у вас вийшло - вітаю! Ви навчилися грати в гру в радість. Продовжуйте тренуватись на кожній новині яка приходить до вас в життя і коли ви звикнете - ваше життя буде значно більше наповнене радістю!
15. Придумайте власну гру для своїх друзів. Розкажіть про неї.
Гра “Сумно навпаки”. Підходить як для хлопчиків, так і дівчаток. В школі завжди хочеться більше побігати, провести вільного часу з друзями, погратися, але постійно заважають дзвінки на урок і вчителі часто змушені заганяти нас до класу. Але цікаво, як відреагує вчитель, коли ми прикинемось що раді кожному новому дзвінку на урок і забігаємо в клас вчасно? І як цікаво буде спостерігати за тими хто не розуміє, чому ми засмучуємось дзвінку на перерву. Суть гри така: після кожного разу, коли треба засумувати (дзвінок на урок, погана оцінка, запізнення чи будь-що інше) - прикинутись що ти радий цій обставині, сказати собі тихенько або про себе “Ура! Так!” і широко посміхнутися. Ви здивуєтесь, але ваш сум як рукою зніме. Ви зрозумієте наскільки простіше можна відноситись до речей, які ви вважаєте якимись значними, серйозними. Щось забули? Ура! Погана оцінка? Ура! Чим більше учасників гри, тим цікавіше, тому я готовий і хочу грати в неї з своїми друзями.