OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік (Нова програма)
Обкладинка ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік (Нова програма)

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік (Нова програма)

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас

27.04.2019

Китайська народна казка (Сторінка 47)

Пензлик Маляна

Питання “Робота з текстом” (Сторінка 53)

1. Прочитайте виразно казку в особах. Поясніть назву.

Назва “Пензлик Маляна”, означає що в творі буде мова про деякого художника, а його пензлик матиме особливе значення в творі. Після прочитання казки все стає зрозумілим - пензлик виступає інструментом не просто для малювання, а для творіння добра і боротьби зі злом.


2. Перекажіть текст від імені головного героя (усна робота).


3. Визначте основну думку казки.

Основною думкою казки “Пензлик Маляна” є думка про те, що потрібно бути доброю людиною, творити красу і встановлювати справедливість. В даній казці, це відображено через добрий і справедливий образ талановитого Маляна та його чарівного пензлика.


4. Якою була мрія Маляна? Що заважало її здійсненню?

Малян мріяв малювати і робив це, проте в нього не було головного інструменту - пензлика. Здобути пензлик, йому заважали бідність і зухвалість людей, які не підтримували його талант. Зрештою, він отримав чарівний пензлик у сні. 


5. Що малював хлопчик? Які дива відбувалися з його малюнками? 

Лише отримавши пензлик, хлопчик намалював птаха і раптово картина ожила - “...птах змахнув крилами й полетів”. Відтоді Малян присвятив свою справу тому, що малював для бідних людей речі, яких їм не вистачало в господарстві (“...у кого плуга немає - тому плуга, кому мотика потрібна - тому мотику”). Кожен малюнок Маляна оживав і ставав реальним. Це продовжилось і далі, коли його захопив поміщик - Малян за допомогою пензлика зміг і прогодувати себе, і втекти, і ще й перемогти злого поміщика у погоні. В кінці казки, головний герой намалював для імператора море, корабель, а коли усі вже були на кораблі, за наказом імператора Малян намалював вітер, зробив його занадто сильним та потопив корабель разом з імператором і його свитою. Варто зазначити, що таким чином пензлик працював лише у людей з добрими намірами, чистою душею і при умові що картина була повністю закінчена.


6. Як Малян своїм мистецтвом допомагав людям?

Він малював і роздавав бідним селянам інструменти для господарства  - “...у кого плуга немає - тому плуга, кому мотика потрібна - тому мотику”.


7. Охарактеризуйте поміщика й імператора. Які риси їхніх характерів відображено у творі?

Поміщик та імператор повстають у дуже схожих образах: обидва зухвалі, владні, злі та жорстокі. Поміщик, будучи лише місцевим представником влади, постає у зовсім зневажливому образі. Він утримує хлопця в полоні, пізніше й зовсім наказує вбити його і відібрати пензлик. Імператор, як представник абсолютної влади, представлений більш розкрито. Він просить хлопця намалювати йому дракона і фенікса, які є символами імераторської влади (якщо коротко - дракон - імператор, фенікс - імператриця). Пізніше він відбирає пензлик, але як ми пам’ятаємо, правильно він працює лише в людей з добрими намірами і всі спроби імператора намалювати собі багатство, закінчились невдало. В кінці імператор відпускає хлопця й обіцяє йому винагороду за те, що той буде малювати лише для нього. Але Малян розуміє, що нічого доброго з ним не вийде і малюючи море, корабель, а потім сильний вітер - закінчує з імператором назавжди.


8. Які національні традиції та уявлення китайців виявилися у творі?

Головною національною традицією китайців яка показана у творі є любов і повага до художнього мистецтва. У Китаї образотворче мистецтво є одним з найголовнішим. Китайське письмо наприклад, це не просто рядки букв, а каліграфічно виведені символи - ієрогліфи, до малювання яких завжди було дуже серйозне ставлення. Лише великі майстри дозволяли собі брати до рук пензлики і малювати ці символи, оскільки цей процес потребує особливої уваги і точної красивої каліграфії. Ще одним із китайських традицій та уявлень є відношення до добра і справедливості. Китайська культура була заснована на визнанні сили морального прикладу. Згідно давній народній мудрості, шляхетна людина та, яка творить добро, уникає ненависті, шаноблива у спілкуванні. Кожна людина має дбати про те, щоб ставати кращою, збагачувати і свою мораль, і усього народу. І якщо зв’язати ці два культурних явища, можна отримати третє: китайці вірили, що мистецтво має величезне значення у становленні добра серед навколишнього світу, здатне робити його кращим і досконалішим. Пензлик Маляна, створює не лише красиві картини, а й творить добро і встановлює справедливість.


9. До якого виду фольклорних казок належить “Пензлик Маляна”? Доведіть свою думку.

На перший погляд, здається що “Пензлик Маляна” це чарівна казка, де є головний герой (Малян), який за допомогою чарівного інструменту (пензлика), пройшов випробування і переміг зло. Звичайно, у творі все так і подано. Але якщо подивитися глибше, то можна помітити що “Пензлик Маляна” має всі ознаки соціально-побутової казки. Доведу: головним героєм показаний бідний художник з добрими намірами який отримує чарівний пензлик. Але на відміну від чарівних казок зло в казці не магічне, а цілком реальне: бідність, злі чиновники, жорстокі правителі. У Маляна немає мотивації отримати винагороду за свої діяння - він міг отримати винагороду відразу, вчинивши як імператор - просто намалювавши соі купу золота, чи будь-чого ще і стати багатим. Натомість, він отримує гроші чесним способом, малює та продає свої картини. Пензлик в його руках допомагає бороти вищевказане зло - бідність (“Відтоді Малян цілісінькі дні просиджував удома й малював бідним селянам усілякий реманент:...”), злого чиновника (“Малян хутко намалював своїм пензликом лук і стріли… - просвистіла стріла, і поміщик упав з коня на землю”), жорстокого правителя (“А Малян усе махав і махав пензликом...Імператор і всі його попутники пішли на дно”).  В кінці твору Малян не здобуває скарби та славу, як буває в чарівних казках, казка просто закінчується на моменті смерті імператора. І, як я вважаю, основною ознакою соціально-побутової казки в даному творі виступає те, що головний герой тут зовсім не Малян, як можна подумати. Назва казки “Пензлик Маляна”, є найбільшою підказкою цьому. Головний герой казки саме пензлик як образ добра і справедливості, але не окремо, а саме у руках Маляна, як митця з добрими намірами. Тобто головний герой тут це узагальнене поняття - “Добро, в руках митця”, як “Правда” чи “Кривда” в українській казці. Саме тому, я вважаю що “Пензлик Маляна” - це соціально-побутова казка.

Додати коментар
Коментарі (679)
Дамм
13.04.2021
Ну норм я 100 сайтов пересмотрев и токо тут 199-201 токо видповиди довгие
Проценк Даша
13.04.2021
Я в шоке............. сколько писать.......😭
Данил
13.04.2021
Міня,
Нет 258 страницы 255 последняя
нет
12.04.2021
лллллляяяяяяяяяяяяяяяяяя
вадим
12.04.2021
топ сайт всім рекомендую
Ольга
11.04.2021
Сторинка 151
Яна
11.04.2021
Міня,
Хороший вопрос!
Даша
09.04.2021
Марія-мАшкА,
Основа тема вірша Книжки в обкладинках червоних М.Цєтаєвої -це любов до
Андрій
08.04.2021
Марта,
Мда треба сторінка 258
Марта
08.04.2021
Сторінка 258 потрібна уже
Анжела
08.04.2021
Ст. 242 засоби створиня образу героя
Калинка
08.04.2021
Марія-мАшкА,
Я ТРЖЕ ТУТ ЗАРАДИ ЕТОГО😒
Марія
08.04.2021
Сторінка 82
Максим
07.04.2021
Просто клос
Дьяченко Кир
06.04.2021
Марія-мАшкА,
Вот именно мне тут нужно списать!
Марія-мАшкА
06.04.2021
А де сторінка 238-239?!🙄
Максим Гурин
05.04.2021
Крутой сайт спасибо 😁😀
Наталья
31.03.2021
А де сторінка 263
Влад
31.03.2021
Где страница 220?
Міня
30.03.2021
В де 258 сторінка?
Копірайт © 2018 – 2023 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.