OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Математика 5 клас » ГДЗ самостійні та контрольні роботи Тарасенкова, Богатирьова 5 клас з математики (відповіді) 2022 рік
Обкладинка ГДЗ самостійні та контрольні роботи Тарасенкова,  Богатирьова 5 клас з математики (відповіді) 2022 рік

ГДЗ самостійні та контрольні роботи Тарасенкова, Богатирьова 5 клас з математики (відповіді) 2022 рік

ГДЗ Математика 5 клас

19.08.2024

САМОСТІЙНА РОБОТА № 12

ЗАДАЧІ НА ВІДСОТКИ

Завдання 1  Обчисліть 13% числа 39.

100% — 39

13% — ?

39 : 100 • 13 = 0,39 • 13 = 5,07

ІІ спосіб

39 • 0,13 = 5,07

A З0    Б 5,07        B 50,7      Г 3 

 

Завдання 2 У квітковому магазині 35% гвоздик — червоні, і їх 105 штук, 25% – білі. Скільки білих гвоздик у магазині?

Ч. — 35% (0,35) — 105 шт.

Б. — 25% (0,25)

1) 105 : 0,35 = 10500 : 35 = 300 (гв.) – всіх гвоздик.

2) 300 • 0,25 = 75 (гв.) – білих гвоздик. 

A 100 гвоздик    Б 75 гвоздик     B 50 гвоздик      Г 125 гвоздик

 

Завдання 3 У квітковому магазині 35% гвоздик — червоні, і їх 105 штук, 25% – білі, а решта — рожеві. Скільки рожевих гвоздик у магазині?

Ч — 35% (0,35) — 105 шт.

Б — 25% (0,25)

Р — ?, решта

Всього — 100% (1)

1) 105 : 0,35 = 10500 : 35 = 300 (гв.) – всіх гвоздик.

2) 300 • 0,25 = 75 (гв.) – білих гвоздик. 

3) 300 – (105 + 75) = 120 (гв.) – рожевих гвоздик. 

ІІ спосіб

1) 105 : 0,35 = 10500 : 35 = 300 (гв.) – всіх гвоздик.

2) 1,00 – (0,35 + 0,25) = 0,4 (в.) – білих гвоздик. 

3) 300 • 0,4 = 120 (гв.) – рожевих гвоздик. 

A 120 гвоздик          Б 100 гвоздик      B 105 гвоздик        Г 110 гвоздик

 

Завдання 4 1 кг вишні коштує 60 грн., ціна 1 кг черешні становить 125% від ціни 1 кг вишні, а ціна 1 кг полуниці – 160% ціни 1 кг черешні. Скільки коштують 2,5 кг полуниці?

В. — 1 кг — по 60 грн

Ч. — 1 кг — по 125% (1,25) від в. 

П. — 2,5 кг — ?, по 160% (1,6) від ч.

Розв’язання

1) 60 • 1,25 = 75 (грн) – ціна черешні.  

2) 75 • 1,6 = 120 (грн) – ціна полуниці. 

3) 120 • 2,5 = 300 (грн.)

Відповідь: полуниці коштують 300 гривень. 

 

  

 

Варіант 2

Завдання 1 Обчисліть 16% числа 42.

100% — 42

16% — ?

42 : 100 • 16 = 0,42 • 16 = 6,72

ІІ спосіб

42 • 0,16 = 6,72

A 6,72      Б 26,25      B 67,2        Г 2,625

 

Завдання 2 У 5-А класі 20% усіх учнів, а це 6 осіб, — написали контрольну роботу на 10-12 балів, 50% – на  7-9. Скільки учнів написали контрольну роботу на 7-9 балів?

10-12 б. — 20% (0,2) — 6 уч.

7-9 б. — 50% (0,5)

1) 6 : 0,2 = 60 : 2 = 30 (уч.) – всіх учнів.

2) 30 • 0,5 = 15 (уч.) – написали на 7-9 балів. 

A 10 учнів        Б 15 учнів        B 12 учнів         Г 16 учнів

 

Завдання 3

У 5-А класі 20% усіх учнів, а це 6 осіб, — написали контрольну роботу на 10-12 балів, 50% – на 7-9, решта – на 4-6 балів. Скільки учнів написали контрольну роботу на 4-6 балів?

10-12 б. — 20% (0,2) — 6 уч.

7-9 б. — 50% (0,5)

4-6 б. — ?, решта

1) 6 : 0,2 = 60 : 2 = 30 (уч.) – всіх учнів.

2) 30 • 0,5 = 15 (уч.) – написали на 7-9 балів. 

3) 30 – (6 + 15) = 9 (уч.) – написали на 4-6 балів. 

ІІ спосіб

1) 6 : 0,2 = 60 : 2 = 30 (уч.) – всіх учнів.

2) 1 – (0,2 + 0,5) = 0,3 (в.) – написали на 4-6 балів. 

3) 30 • 0,3 = 9 (уч.) – написали на 4-6 балів. 

A 9 учнів       Б 12 учнів          B 15 учнів         Г 6 учнів

 

Завдання 4 1 кг бананів коштує З0 грн., ціна 1 кг лимонів становить 120% від ціпи 1 кг бананів, а ціна 1 кг ківі – 150% ціни 1 кг лимонів. Скільки коштують 1,5 кг ківі?

Б. — 1 кг — по 30 грн

Л. — 1 кг — по 120% (1,2) від б. 

К. — 1,5 кг — ?, по 150% (1,5) від л.

Розв’язання

1) 30 • 1,2 = 36 (грн) – ціна лимонів. 

2) 36 • 1,5 = 54 (грн) – ціна ківі. 

3) 54 • 1,5 = 81 (грн.)

Відповідь: ківі коштують 81 гривню. 

Додати коментар
Коментарі на сайті проходять модерацію перед публікацією. Це зроблено для запобігання використанню ненормативної лексики та порушень правил спільноти. Дотримуйтесь поваги у спілкуванні. Дякуємо за розуміння!
Коментарі (0)
© OneGDZ.com, 2018 – 2025. Усі права захищено. Контент належить OneGDZ, окрім матеріалів, що є власністю третіх осіб. Використання лише з посиланням на джерело.