1. Поясніть основну тему кожної пісні.
Тема пісні “Танцюй для татка” така: радість від того, що батько повертається з плавання з заробітком та подарунками для родини, зокрема для дитини.
Тема пісні “Кицько моя” в тому, що у киці запитують де вона була і що робила, а вона відповідає.
Тема пісні “Шість пенсів”, об’єднує в собі тему повернення моряків додому (які брали шість пенсів на щастя), та жартівливу тему про королівський двір, у якому колись був рецепт пирога з зябликами.
2. Які почуття та емоції втілено в цих творах?
У творах втілено почуття радості від повернення додому, легку жартівливість над королівським двором, висміювання їх розкішного життя простим народом.
3. Знайдіть у піснях повтори.
“Танцюй для татка, моє дитятко; танцюй для татка, моє ягнятко”; “Як вернеться мій човен з морів” - “Вже вернувсь мій човен з морів”;
“Кицько моя” - повторюється чотири рази у пісні.
4. Знайдіть в англійських піснях приклади народного гумору.
“Де ти сьогодні була? - У королеви. Що там робила? Під кріслом її мишку ловила”. Суть жарту в тому, що навіть у королеви під кріслом водяться миші.
“Таких делікатесів і сам король не їв”. Фраза жартівлива, тому що насправді пиріг з зябликами був стравою при королівському дворі.
“Служниця гуляла боса в саду, прилетів зяблик і їй склював півноса, поки король і королева займались королівськими справами”. Тут теж висміювання розкішного життя знаті у порівнянні з життям звичайного народу (в даному випадку їх служниці).
1. Які життєві цінності відображені у фольклорі? Наведіть 2-3 приклади.
У фольклорі відображено такі цінності як доброта та чесність (маєш честь - ти людина, а без честі - тварина (інд. прислів’я), значення домівки, рідних людей та рідного краю в житті людини (в гостях добре - та дома краще), знання та розум (прочитаєш незнайому книгу - здобудеш товариша, перечитаєш - зустрінеш давнього знайомого (кит.).), любов до праці та природи.
2. Які жанри фольклору допомагають особисто вам підтримувати стосунки з людьми, формувати характер? Поясніть.
Особисто мені підтримувати стосунки з людьми та формувати характер потроху допомагають усі жанри фольклору. Я постійно прислухаюсь до прислів’їв та приказок, стараюсь вилучити з них урок та запам’ятати його. Найбільше мені подобаються приказки та прислів’я про працю, їх я вважаю найбільш корисними. Звичайно, моє дитинство не обходиться і без розвиваючих загадок, пісень чи казок. Щодо казок, я вважаю що вони найкраще розкривають повчальний зміст фольклору, тому що розкривають його наявністю якогось героя, його вчинками та їх наслідками.