OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік
Обкладинка ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас

27.04.2019

Ернест Сетон-Томпсон.

Снап. Історія бультер’єра (Сторінка 134-148)

Питання “Робота з текстом” (Сторінка 147)

1 Дайте назви частинам твору. Обґрунтуйте їх.

Частина перша: “Ввічливим бути безпечніше”. Таку назву першій частині твору я даю тому, що ця символічна фраза пояснює всю серйозність, безстрашність і небезпечність маленького собаки, що дістався герою твору. 

Частина друга: “Страшний сірий вовк”. Ця назва підходить другій частині твору, бо саме вовк є основною її проблемою - він викрадав скот місцевих жителів і наганяв страху на усіх собак що намагалися його спіймати.

Частина третя: “Тріумф маленького пса”. Назва цієї частини зумовлена хороброю перемогою Снапа як лідера великої зграї собак над одним з вовків. 

Частина четверта: “Хоробрість”. Ця коротка назва символізує абсолютну безстрашність маленької собаки перед великим вовком, якого боялися усі навколо. У творі сказано, що вовк лякав усіх собак готовністю битися до смерті, точно таким виявився і Снап. 

 

2. Чому Снап потрапив до розповідача саме на свято Хеллоуїн?

Тому що Хеллоуїн це умовне “свято нечистої сили” - різних міфічних та містичних створінь. Як ми вже знаємо, Снап був бойовим і достатньо злим собакою, тому друг господаря собаки вирішив так пожартувати над ним таким чином: прислати в Хеллоуїн щось символічне.

 

3. Чи змогли бути друзями людина та собака? Як це сталося?

Так, людина та собака змогли бути друзями. Сталося це тому, що оповідач дуже добре розбирався в собаках, умів їх дресирувати і знайшов до Снапа акуратний і особливий підхід. Одним із елементів цього підходу був метод “залишити без сніданку”. 

 

4. Знайдіть в оповіданні уривки, де змальовано звички й особливості характеру різних тварин. 

“У собак є два види гарчання: одне гуркітливе й грудне, це ввічливе попередження або люб’язна відповідь; інше - гортанне й набагато вище за тональністю, це останнє слово перед нападом”.

“Отже, хорти призначалися для гонитви, доги - для допомоги, а вовкодави - для головної битви. Там також було двоє або троє гончаків, які повинні були своїми чутливими носами вистежити звіра, якби він раптом зник з очей”.

 

5. Перекажіть епізод у якому розповідається про те, як Снапа було поранено.

В одній із чергових погоней, мисливські собаки змогли помітити та наздогнати вовка. Вони обережно оточували його кільцем, проте боялися нападати, лише обступали й гавкали. Пізніше, своїми маленькими лапками до них прибіг Снап і без вагань кинувся на вовка, проте вчепився йому в ніс, а не в горло як хотів. Собаки навколо різко посміливішали, теж напали на вовка і загризли його за лічені хвилини. Як виявилось, вовк встиг серйозно поранити плече маленькому Снапу. 

 

6. Як сталося, що поранений Снап знову опинився на полюванні? Про що це свідчить?

Поранений Снап знову опинився на полюванні, бо господар взяв його туди з собою. І хоч він не планував відпускати пса в погоню, але Снап помітив вовка здалеку і сам вирвався бігти на нього. Це свідчить про сміливість, безстрашність та рішучість собаки. 

 

7. Як у творі змальовано рішучість і силу Снапа? Прочитайте виразно відповідні цитати.

Про рішучість і силу Снапа часто з впевненістю говорить його господар, а пізніше й інші персонажі. Цитати: “..мої думки переносилися до безстрашного маленького собаки, з яким я ділив ліжко впродовж останнього року… його б не покинула сміливість під час випробування”; “..б’юся об заклад, що він обере перемогу або смерть”; “..від них усіх немає жодної користі без переможної сили духу, яка є тільки в бультер’єрів”; “Чи вагався він? Ані миті: крізь зграю гавкаючих собак він кинувся прямо до горла старого деспота..”; “Оце була сміливість - справжня сміливість! Без сміливості в нашій справі багато не досягнеш”.

 

8. Чому хазяїн Снапа мав право пишатися своїм улюбленцем? 

Тому що його хазяїн чудово помічав і розумів, що на відміну від інших, великих та сильних ззовні собак, його маленький білий песик був абсолютно безстрашним і готовим до смертельної битви з будь-яким суперником, навіть могутнім старим вовком. Власне, така битва відбулась і повністю виправдала гордість хазяїна за Снапа. 

 

9. Знайдіть у тексті рядки, у яких звучить ідея твору. Як ви їх зрозуміли?

Ідея твору озвучується останніми словами цього оповідання: “Без сміливості в нашій справі багато не досягнеш”. Я цілком розумію, що ці слова стосуються не лише полювання на вовків. У будь-якій справі не досягнути багато успіху без належної сміливості та рішучості. Якщо боятися долати труднощі - їх ніколи не буде подолано, а якщо все ж боротися не зважаючи ні на що - результат обов’язково буде. 

Питання “Краса слова” (Сторінка 147)

1. Які риси поведінки собак відображено в оповіданні Е. Сетона-Томпсона? Наведіть відповідні цитати.

“У собак є два види гарчання: одне гуркітливе й грудне, це ввічливе попередження або люб’‎язна відповідь; інше — гортанне й набагато вище за тональністю, це останнє слово перед нападом”.

“Якщо повз нього проходила маленька собачка, він не звертав на неї уваги; якщо то була собака середнього розміру, він струною витягував свій короткий хвостик і так ходив довкола незнайомця, зневажливо шкрябаючи кігтями й дивлячись на небо, землю, удалечінь — куди завгодно, але тільки не іга того собаку, відзначаючи його присутність тільки частим гарчанням на підвищених тонах”.

 

2. Знайдіть в оповіданні слова та словосполучення, які характеризують Снапа протягом твору. Які з цих характеристик залишаються постійними протягом твору, а які змінюються? Чи є серед цих слів і словосполучень епітети, метафори й порівняння?

“Він був маленьким, лютим,..” (епітет);  “Очевидно, у нього відібрали почуття страху…” (метафора); “...мої думки переносилися до безстрашного маленького собаки...” (епітет); “...там було не тигреня, а лише маленький білий бультер’‎єр.” (порівняння); “— Де ж той неперевершений, безстрашний, героїчний тер’‎єр?” (епітети); “...у них був безстрашний ватажок…”; “Ми поховали безстрашного Снапа…” (епітети). 

Окрім цих характеристик, автор впродовж усього твору використовує словосполучення “маленький білий песик”, яке вживається на ряду з зображенням сміливості і агресивності Снапа. Усі характеристики є постійними і зберігаються до кінця твору, так як автор відразу побачив усі перераховані риси у своєму собаці. 

Питання “Для обговорення” (Сторінка 148)

1. Чого навчив Снапа його господар і, навпаки, чого навчив собака свого хазяїна?

Господар навчив Снапа дружити, або, принаймні, миритися з людьми та іншими тваринами, а не нападати на кожного. Снап в свою чергу навчив господаря та інших героїв твору, що сміливість не залежить лише від сили та розмірів, а другий момент, що “без сміливості у нашій справі нічого не досягнеш” (цит). І, звичайно, під словами “наша справа”, йдеться про будь-яку справу де потрібні прояви сміливості. 

 

2. Чому на вашу думку, письменник помістив оповідання “Снап” до книжки “Тварини-герої”?

Тому що Снап незвичайний собака, він зумів стати лідером для великої кількості значно більших та сильніших собак і подолати серйозного суперника - вовка, на жаль, ціною свого життя. 

Творче завдання (Сторінка 148)

За вибором учня

1. Створіть (усно) невеличке оповідання на тему “Мій домашній улюбленець і чого він мене навчив”. (Самостійна усна робота).

2. Напишіть твір-роздум (8-10 речень) на тему “Хто справжній герой оповідання “Снап” - собака чи людина?” Обґрунтуйте свою думку.

 

Хто справжній герой оповідання “Снап” - собака чи людина?

Поглянувши на це питання вперше, з усмішкою думаєш - а до чого тут власне людина, якщо твір цілком про собаку? Проте дозволивши собі дещо задуматись - розумієш, що питання дійсно цікаве. Давайте розберемось. Хто сам по собі є Снап, без розповіді автора, ким би він був, не зустрівши доброго та чуйного господаря, який зміг подружитися з ним та знайти спільну мову? Він би залишився просто агресивним маленьким бультер’єром, можливо навіть без імені, про якого ніхто б не дізнався і ніякого оповідання написано не було б. Так, господар Снапа і одночасно автор твору має чимале значення в оповіданні і безпосередній вплив на собаку. Якби не він, ніхто б не дізнався про таку сміливість, безстрашність та відчайдушність маленького білого песика. Снап не жив би в його домі, не лякав би людей та інших собак, не поїхав би на полювання на вовка. Але, зрештою, і не загинув би теж. Саме дії господаря і його бажання похвалитися своїм собакою, призвали до кінця, який ми знаємо. Тож як бути?

Тут напрошується висновок, що герої не можуть існувати одне без одного і це правда, але тоді питання залишиться без конкретної відповіді. Тому на мою думку, справжній герой оповідання все ж собака, але не просто так. Автор навмисне показує героєм твору маленьку істоту, але з неймовірною хоробрістю, для того щоб дати людям задуматись і не лише над тим, що таке сміливість, а й над тим, що таке обережність у своїх діях. Снап загинув через свою сліпу безстрашність, необережність і необережність свого господаря, який призвів до цих наслідків. 

Питання “Перевірте себе” (Сторінка 148)

1. Що вам відомо про Е. Сетона-Томпсона?

Ернест Сетон-Томпсон - канадський письменник, що народився в Англії, з дитинства жив у Канаді, також вніс значний вклад і в американську культуру. Захоплювався природою, тваринами та мистецтвом живопису. Заснував екологічний громадський рух “Життя в природі”.

 

2. Чому його називають натуралістом, художником і письменником? Доведіть це фактами. 

Натуралістом його називають тому, що він з дитинства цікавився природою, вивчав тварин та їх поведінку, що потім відобразилось у його творах. Художником він став після закінчення коледжу, де відвідував уроки живопису. Він був успішним художником-анімалістом (animal - тварина, зображував тварин), умів дуже добре передавати на полотні поведінку та характер тварин. А письменником його можна вважати після виходу першого твору - “Життя лугового тетерева”, після якого було надруковано ще понад 40 книжок.

 

3. Поясніть назву твору Е. Сетона-Томпсона, який ви прочитали.

Твір називається іменем героя твору, собаки Снапа-Джинджерснапа, якого хазяїн називав просто Снап.

 

4. Визначте основну тему й ідею прочитаного вами твору. 

Темою твору є дружба між людиною та маленькою, але злісною та безстрашною собакою. Ідея твору в тому, щоб бути сміливим, рівнятись на безстрашних, але при цьому бути розумним, та берегти себе

 

5. Чого вас навчив цей твір?

Твір навчив мене, що по-перше: подружитись можна навіть з дуже злими тваринами чи людьми; по-друге: часто великі розміри і вміння гавкати на справі нічого не означають, і третє: всяка сміливість помітна і сильно цінується. 

 

6. Які описи використовуються в прочитаному вами творі? Визначте їхню роль у тексті.

У творі використовуються описи тварин, в основному собак та вовків. Їхня роль в тексті має значення для повноцінного уявлення читачем які саме тварини беруть участь у полюванні, як вони поводяться, які для чого призначені і врешті, як вони виглядають. 

 

7. Чому Е. Сетон-Томпсон називав природу “книгою мудрості”?

Письменник називав природу саме так, тому що він дуже любив її, з дитинства спостерігав за нею, вивчав її. Як вказано в біографії, в нього був спеіальний щоденник для спостережень за природою, куди він занотовував все що чув і бачив. Автор відносився до природи як до науки, яку він хоче пізнати. Якби не таке ставлення, він би не став таким хорошим письменником-натуралістом, чи успішним художником-анімалістом. Тому слова “природа - книга мудрості” з його уст звучать абсолютно зрозуміло та виправдано.

Додати коментар
Коментарі (682)
Карина
24.09.2021
Я ничего не понимаю
Віолета
23.09.2021
А куди дивиться
Софія
22.09.2021
Хрен його зна??
Розробці Ни
22.09.2021
Де сторінка 45??? Як зробити таблицю???
Оригинал
21.09.2021
Де торинка 23 21
Кто
21.09.2021
Где все страничы кроме которые ечть
ООО
19.09.2021
Дее ст 37???
Буг
19.09.2021
Де сторінка 39
Не відомо
19.09.2021
А де ст 45 ?????????????????!
Хто я
14.09.2021
Де ст 20-21???
Надежда
14.09.2021
Доброго дня, допоможіть зробити творче завдання на сторінці 34.Світова література 5 клас.
Кирилл
11.09.2021
Срочно!!!!Перевир себе на ст.13 питання 3 Ответ пожалуйста!!!!!
Срочно!!
Адлал
09.09.2021
Лстабабввббаж
Камила
08.09.2021
Помогите подалуйста 38 страница не могу найти только до 28 и все нету ничего
Яна
30.05.2021
Нгрки,
Ага а де сторінка 118 119 120
Анастісія
29.05.2021
А ДЕ СТОРІНКА 120 таблицю зробить!!!???
Снюсоед
24.05.2021
Спасибо за ответы на 252-253ст.!
Оксана
24.05.2021
Крутой сайт
влад
17.05.2021
Кароліна,
ти дура ?ето ответы на страницах 252,253,
цвитана
14.05.2021
оннннннннннннн
Копірайт © 2018 – 2025 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.