OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас » ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік
Обкладинка ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас Ніколенко О.М., Конєва Т.М., Орлова О.В. 2018 рік

ГДЗ Зарубіжна література 5 клас

27.04.2019

Розділ 2. Природа і людина 

Джон Кітс. Про коника та цвіркуна (Сторінка 121-126)

Питання “Робота з текстом” (Сторінка 125)

1. Про що йдеться в цьому вірші?

В цьому вірші йдеться про невичерпну красу природи, поезію якої можна оспівувати красивими словами у будь-який час доби, у будь-яку пору року. 

 

2. Назвіть пори року зображені у творі. Доведіть це цитатами з тексту.

У творі зображено літо:

 “..Обнизує покоси й частоколи. 

Це коник, він поймає гори й доли, 

На стернях довгий ведучи танок,..”, це зрозуміло зі слів “покоси й частоколи”, та “стерні”, які можна зустріти на ланах та пшеничних полях влітку. Ще у творі зображено зиму: 

“..Коли зима в мовчання крижане

Поля заковує, цвіркун у хаті

Заводить пісню, що в теплі міцніє,
Нагадуючи всім, хто задрімне,

Спів коника в траві на сіножаті.” Тут зима називається прямим текстом.

 

3. Які картини поставали перед вами в процесі читання твору?

На початку вірша, переді мною постала картина серпневого літнього післяобіддя серед недавно скошеного поля. Сонце досі гаряче, але вже наближається до вечора, навколо зелені лани, та ще не скошені жовті пшеничні поля. У другій половині вірша де йдеться про зиму, мені уявляється зимова ніч у сільській хаті, де тьмяно ллє світло, йде тепло від печі, а на тих полях тим часом гуляють холодні вітри. Від цього з’являється відчуття затишку, особливо уявивши заспокоюючий “музичний” супровід від далекого цвіркуна.

 

4. Які переживання, думки й почуття втілено в пейзажних замальовках Дж. Кітса?

Основною думкою і головним мотивом твору є теза автора про безсмертність краси природи. Автор озвучує це, а далі наводить пояснення, що навіть коли під час палючої спеки затихають птахи, ховаючись у тінях дерев, їх змінює коник і співає “довгий ведучи танок” на стернях. Те ж стосується і зими - коли ці поля сковані морозом та покриті снігом, про безсмертність природи нагадує цвіркун, що зачаївшись у теплому місці, своїм співом нагадуватиме про літо. Автор говорить про це спокійно та впевнено, він довіряє природі, вдячний їй за її красу.

 

5. Чиї голоси пронизують картини природи, створені поетом?

Картини природи пронизують голоси комах коника (літом) та цвіркуна (зимою). 

 

6. Як ви думаєте, чому саме цих “персонажів” обрав письменник для своїх пейзажів?

Я вважаю, що письменник невипадково обрав цих “персонажів”, тому що хотів зобразити циклічність, або ж “вічність” природи. Справа в тому, що найчастіше коників у природі можна на полях, степах, луках і почути їхнє цвірінькання посеред спекотного сонячного дня. На відміну від коників, цвіркуни більше нічні тварини і можуть жити у різних нірках, підвалах, льохах, сільських домівках навіть зимою. У цих комах дуже схоже звучання, яке об’єднує такі різні речі як день та ніч, літо і зиму. Саме через цю об’єднувальну рису автор і обрав саме цих “персонажів”.

 

7. Які настрої викликали у вас картини природи, змальовані Дж. Кітсом у вірші? До яких роздумів вони вас спонукали?

Картини природи у цьому вірші викликали в мені різні настрої. Я відчув(ла) як певний сум за безтурботним гарячим літом, але й водночас і спокій від зображення затишку зимового вечора, бажання цього затишку, розуміння його цінності. Це спонукало мене до роздумів про те, що можливо мати улюблену пору року, але також варто цінувати і насолоджуватись моментами інших сезонів, бо вони по своєму прекрасні, і також можуть бути не менш приємними. 

 

Робота з оригіналом (abc) (Сторінка 125)

1. Виразно прочитайте англійською мовою вірш Дж. Кітса. За допомогою словника й під керівництвом свого вчителя з іноземної мови перекладіть його дослівно.

Дослівний переклад:

 

Поезія землі ніколи не вмирала:

Коли всі птахи мліють від спекотного сонця
Та ховаються в прохолоді дерев,
Починає лунати голос від одного до іншого краю
Новоскошеного лану.
Це коник - тепер він головній у літній розкоші, -

Він ніколи не скінчить захоплюватись цим;

Бо хоч коли і втомиться веселитись то він спокійно

відпочине під якимось приємним бур’яном.

Поезія землі не припиниться ніколи:

Самотнього зимового вечора, коли мороз оковує тишею,
З печі залунає пісня цвіркуна, наганяюча тепло,

І крізь дрімоту ввижається коник серед лук. 

 

2. Як звучить в оригіналі словосполучення поезія землі, яке використав В. Мисик у своєму перекладі?

В оригіналі це словосполучення звучить “the poetry of earth” (зе поетрі оф орс).

 

3. Знайдіть у тексті оригіналу антитези.

Антитези твору можна помітити у наступних рядках оригіналу: “When all the birds are faint with the hot sun” (Коли всі птахи мліють від спекотного сонця) та “..when the frost has wrought a silence” (Коли мороз оковує тишею). Перше - про гаряче спекотне сонце, а друге про сковуючий мороз. Також словосполучення “..in summer luxury” (у літній розкоші) та “On a lone winter evening” (самотнього зимового вечора), теж є антитезами.

 

4. Як автор описує літній день? Знайдіть відповідні слова та словосполучення. 

Автор описує літній день несамовито спекотним і називає такий день “літньою розкішшю”. Це видно у таких рядках: “When all the birds are faint with the hot sun” (Коли всі птахи мліють від спекотного сонця); “ - he takes the lead in summer luxury” (тепер він головній у літній розкоші). 

 

5. Де відпочиває коник, стомившись від веселощів?

Втомившись від веселощів, коник відпочиває “під якимось приємним бур’яном” (..“for when tired out with fun    

He rests at ease beneath some pleasant weed.”). 

 

6. Як змальовано траву у цьому вірші? 

Траву у цьому вірші змальовано як певний символ пейзажної природи, піку її краси. Це помітно і з опису автором ланів, свіжоскошеної трави на початку, та спів цвіркуна в кінці теж повинен нагадувати про трав’янисті пагорби. 

 

7. Хто “створив” тишу зимовим вечором?

Тишу зимовим вечором “створив” мороз: “..On a lone winter evening, when the frost has wrought a silence,..” (Самотнього зимового вечора, коли мороз оковує тишею..).

 

8. Знайдіть в англійському оригіналі прикметники. Які явища вони характеризують?

Прикметники в оригіналі наступні: “with the hot sun” - hot - гарячий спекотний, в даному йдеться про спеку. “Hide in cooling trees” - cooling - прохолодний, також йдеться про холодок під час спеки. “Beneath some pleasant weed” - pleasent - приємний, йдеться про прохолодну тінь від бур’яна, де коник може заховатися від спеки.

 

9. Як звучить пісня цвіркуна? Знайдіть відповідну цитату англійською. 

Пісня цвіркуна звучить “наганяючою тепло” взимку. Англійською мовою у вірші це подано так: “in warmth increasing ever”. 

 

10. Як ви зрозуміли словосполучення grassy hills? Чи можна вважати його ознакою англійського пейзажу?

Буквально це перекладається “трав’янисті горби”, а в українській мові є слово “луки” - порослі травою пагорби, призначені для скошування трави та випасання свійських тварин. Так як це зазвичай великі, просторі території, то їх цілком можна вважати ознакою англійського пейзажу. 

 

Питання “Для обговорення” (Сторінка 126)

Прочитайте ще раз епіграф до розділу про Дж. Кітса й поясніть його. 

Епіграф: “Найвища мета поезії полягає в тому, щоб бути другом і надихати на прекрасні думки й почуття”.

Цими словами, автор показує свою велику любов до поезії, сильну прив’язаність до неї, возвеличує її. У житті, бути комусь другом це відповідальність, підтримка, взаєморозуміння, поняття “друг” має важливе значення. І в наведеній цитаті, на мою думку, поет звертається не так до читача, як до інших діячів жанру, а саме: “творіть поезію так, щоб люди відчували у ній підтримку, розуміння та натхнення”. 

Творче завдання

1. Опишіть картину літнього (зимового, весняного, осіннього) дня (ранку, вечора) (6-7 речень).

Ранок пізньої осені наповнений загадковістю. Це все через його унікальну палітру кольорів, яка сигналізує про те, що скоро випаде сніг. Від землі, аж до неба пртягується густий сивий туман, який ховає в собі будинки, майже оголені дерева, та землю - покриту багрянцем останнього опалого листя серед рідких залишків ще недавно зеленої, а нині пожовклої трави. Якщо придивитись до неба, то з великим зусиллям можна побачити круглі обриси сонця, яке незалежно від хмар чи туману, щодня виходить на свою службу і дає нам те, що ми називаємо “день”. Загадковий, таємничий, він приваблює не розмаїттям кольорів і свіжими запахами. Його краса в тиші, самобутності. Він дає можливість не відволікатись і думати про своє. 

 

2. Продовжте вислови та складіть речення.

Поезія для мене - це найкрасивіший літературний жанр, найбільш близький до музики. 

Поетичні твори ми читаємо для того, щоб збагатити та розвинути свої знання та уявлення про красу слова, вміння влучно передавати цим словом різні переживання.

У віршах ми знаходимо відображення емоцій та переживань автора, можливість відчути їх самому. 

 

Питання “Перевірте себе” (Сторінка 126 )

1. Які пейзажі створені Дж. Кітсом у вірші “Про коника та цвіркуна”?

У вірші “Про коника та цвіркуна” автором створені пейзажі спекотного дня кінця літа, та холодного зимового вечора.

 

2. Охарактеризуйте пейзажі поета. Покажіть зв’язок між цими картинами природи. 

Пейзажі поета передаються не лише описом природи та погоди в ті моменти, про які він розповідає. Вони зв’язані єдиною (в даному випадку) ассоціацією між літом та зимою - коником та цвіркуном. Літо і коник у цьому творі займає головну роль, а задача цвіркуна зимою подумки відіслати нас назад, знайти цю ассоціацію і думати про літо в зимових умовах, відчути певну ностальгію за ним. 

 

3. Як митець досягає “оживлення” цих картин?

“Оживлення” картин літа та зими митець досягає через детальні описи характерних лише для цих пір року речей. Наприклад “мовчать серед гілок птахи в гаю”, “обнизує покоси й частоколи”, “на стернях довгий ведучи танок”, “у затінку стебла або стодоли” - актуальні лише для літньої пори рядки. Зрозуміло, що птахи на зимку відлітають в теплі краї, покоси, частоколи й стерні характерні для серпня, коли жнуть пшеницю, і спочинок у затінку теж більш підходить до літньої пори. З іншої сторони “мовчання крижане поля заковує”, “заводить пісню, що в теплі міцніє” - характеризує нам зимову пору року. 

 

4. Назвіть характерні ознаки вірша як цілісного тексту й доведіть, що твір Дж. Кітса є віршем.

Твір “Про коника та цвіркуна” є віршованим твором, на що вказують такі ознаки як: невеликий обсяг тексту (твір читається близько хвилини часу); єдність і неподільність змісту (опис двох пір року, зв’язаних між собою ассоціативною згадкою); особлива організація рядків і пауз (рядки короткі, паузи відмічені комами, або кінцем рядка); наявність ритму і рими (читання віршу наче поділено на музичні такти), і вираження людських почуттів та думок (основною думкою є вічне життя краси природи в будь-яку її пору чи погоду). 

 

5. Що ви відкрили для себе нового в процесі ознайомлення з поезією Дж. Кітса?

В процесі ознайомлення з поезією Дж. Кітса, я відкрив(ла) для себе ще один погляд на природу. Ми вже зустрічали захоплення природою і шану до неї у японських казках, у творах Олександра Пушкіна, але Джон Кітс показав красу природи у її буденності, звичайних її проявах, до яких ми звикли і рідко звертаємо увагу. Я зрозумів(ла), що природа прекрасна не лише в красивих місцях (лісах, горах, лугах), і в хорошу погоду -, а завжди. 

 

6. Прокоментуйте висловлювання Дж. Кітса: “Краса є правда, правда є краса”; “Поезія - невичерпний потік світла”. 

“Краса є правда, правда є краса”. Якщо чесно, я б не зміг(змогла) швидко прокоментувати цей вислів, якби не ознайомився(лась) з творчістю і поглядами на природу автора цитати. Наскільки я розумію, Джон Кітс, який з захопленням описує буденні прояви природи, вважає всі ці прояви красивими. Все що природне - первинне, таке як є, непідробне, тобто правдиве, і, відповідно - красиве. 

“Поезія - невичерпний потік світла”. В цьому висловлюванні ще більш проявляється вже знайома нам позиція автора, яку ми могли бачити в епіграфі до теми “Дж. Кітс”. “Найвища мета поезії полягає в тому, щоб бути другом і надихати на прекрасні думки й почуття”. Автор хоче сказати, що поезія це вічне джерело прекрасного, спонукає читати й творити і хоче, щоб кожен знайшов ту ж саму красу що й він, щоб поезія стала натхенням, “світлом” для усіх людей.

Додати коментар
Коментарі (681)
Полина
23.11.2019
помогите ст. 126 творче завдання 1,2
мала
20.11.2019
зробіть сторінку 118 зараз чекаю
сюзанна
18.11.2019
допоможіть ст 126 творче зав 1
наташа
17.11.2019
и,
помогите заполнить таблицы стр 120-121
Фраєр
11.11.2019
Класне гдз !!!!!!!
Наталія
12.10.2019
Як скачати гдз з зарубіжної літератури. Приходить смс з цифрою 97 і все далі ніяк.
Алена
07.10.2019
Помогите пожалуйста заполнить таблицу на 45 ст.
Витя
02.10.2019
кто-то поможет с 21-22
маша
30.09.2019
сторинка 53
Сайт
26.09.2019
Я є хороший сайт
Катя
26.09.2019
етот сайт клас нема сторінки 45
настя
25.09.2019
ксюша,
где правильно??? а хочешь
скажу где а не где!!!
настя
25.09.2019
хороший сайт
ксюша
25.09.2019
ответы на задание на стр 47
маша
25.09.2019
Сторiнка 45 помогите
настя
24.09.2019
допоможить будьласка сторинка 53
Леся
23.09.2019
Сторiнка 45 помогите
Людмила
22.09.2019
допоможіть с 45
Вика
21.09.2019
и,
Согласна
Оля
18.09.2019
и,
estábamos en el trabajo no tengo amigos conocidos que tengo alguien entonces en este caso puedes hablar
Копірайт © 2018 – 2023 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.