OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Інформатика 5 клас » ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік
Обкладинка ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік

ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік

ГДЗ Інформатика 5 клас

01.04.2020

 

§ 4. Дані та пристрої для роботи з ними

Обговорюємо

1. Як людина фіксує отримані дані? Наведи приклади.
Людина може зафіксувати дані, записавши їх па папері або іншому носієві, зробивши фото або відеозапис, скориставшись спеціальними пристроями (секундомір, відеореєстратор, електрокардіограф).

 

2. Для чого людина використовує різні пристрої під час роботи зданими? Наведи приклади.
Комп'ютер — електронний пристрій, який приймає дані, обробляє їх, відображає результати у вигляді інформаційних повідомлень і за потреби зберігає дані для їх подальшого використання.
Телефон — це пристрій для передавання звуку на великі відстані за допомогою електричних сигналів. Телефони поділяють на стаціонарні (дротові) та мобільні (бездротові). Даними є голос, звук, який в одному телефоні перетворюється на електричні сигнали та передається до другого телефону. Там електричні сигнали знову перетворюються на звук (голос), і його чує співрозмовник.
Диктофон — це портативний прилад для запису й подальшого відтворення усного мовлення. Дані, з якими працює диктофон, — це голос чи інші звуки, що записуються в аналоговому (на касету) чи цифровому форматі (на карту пам’яті).
Факс, або факсимільний апарат — пристрій, що передає зображення різноманітних документів через телефонні лінії. Документ, що пересилають, теж часто називають факсом. Факс чимось подібний до телефону, але передає зображення, а не голос.
Плеєр (програвач) — це пристрій з автономним живленням, що відтворює звук чи відео. Дані, з якими працюють плеєри, — це пісні, ролики чи фільми в цифровому форматі. Записуються вони найчастіше за допомогою комп’ютера. Також плеєри можуть містити вбудовані ігри.
Калькулятор — невеликий електронний пристрій для виконання математичних обчислень, роботи з формулами.
Фотокамера (фотоапарат) — прилад для фіксування зображення на спеціальному носії (фотоплівці або на електронній карті пам’яті).
Кінокамера — це пристрій, призначений для запису рухомого зображення на кіноплівку. На сучасному етапі розвитку техніки частіше використовують цифрові відеокамери, що записують дані на електронні носії.
Ігрова приставка — це пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри. Приставки зазвичай під’єднуються до телевізорів чи моніторів.
Головне завдання навігатора — визначення місця знаходження приймача, для чого використовуються дані, що отримуються із супутника. Крім того, завдяки навігаційним пристроям власник автомобіля може отримати дані про пройдену відстань або, наприклад, про швидкість, а також розрахувати оптимальний маршрут з однієї точки в іншу.

 

3. Якими пристроями для роботи з даними користуються члени твоєї родини? Наведи прикладі.
Телефон, мобільний телефон, телевізор, плеєр, ігрова приставка, GPS-навігатор та відеоресстратор в автомобілі, фотоапарат, відеокамера, калькулятор, комп’ютер та ін.

 

4. Які дані про себе ти можеш повідомити класному керівникові, шкільній медсестрі, своїм однокласникам? Яким способом можна їж подати? Наведи приклади.
Прізвище, ім’я, по-батькові, домашня адреса, дата народження, місце роботи батьків, дані про хронічні захворювання, щеплення, захоплення, хобі. Ці дані можна передати в письмовому вигляді, надіслати електронною поштою, повідомити по телефону, розповісти під час бесіди.

 

5. Коли дані стають інформацією? Від чого це залежить? Наведи приклади.
Дані стають інформацією після їх перетворення та опрацювання людиною. Наприклад, після обстеження хворого лікар опрацьовує дані, у вигляді яких зафіксовані результати аналізів, електрокардіограм, вимірювання температури, тиску тощо. На підставі цих даних, знань, досвіду, спостереження, опитування хворого лікар отримує інформацію про реальний стан здоров’я людини, ставить діагноз, призначає лікування.

 

Працюємо в парах

1. По черзі називайте приклади даних, з якими ви працюєте на різних уроках. Переможцем стане той, хто назве останню правильну відповідь.
Умови задач, малюнки, фотографії, тексти підручників, художніх творів, дані, отримані н результаті вимірювань на практичних та лабораторних роботах.

 

2. По черзі формулюйте призначення певного пристрою для роботи зданими. Товаришеві потрібно відгадати його назву.
Пристрій, що використовується для записування голосу, — диктофон.
Пристрій, що використовується для передавання голосу, — телефон.
Пристрій, що використовується для записування відеозображення, — відеокамера.
Пристрій, що використовується для фіксування графічних даних. — фотоапарат.
Пристрій, що використовується для фіксування часу, — секундомір.
Пристрій, що використовується для опрацювання числових даних, — калькулятор.
Пристрій, що використовується для пересилання текстових або графічних даних, факс.

 

3. Поміркуйте та назвіть дві причини використання людиною різних пристроїв для роботи з даними. Обговоріть їх у парі.
По-перше, дані можуть бути подані у різних вилах: текстовому, числовому, графічному, звуковому, відео.
По-друге, з даними потрібно виконувати різні дії: отримувати, передавати, зберігати, обробляти та ін.

 

4. Обговоріть у парі, люди яких професій можуть використовувати такі дані...
Таблицю з оцінками може використовувати учитель, курси валют — банківський службовець, рентгенівський знімок — лікар-хірург, кінохлопавку — асистент режисера, дату — вчений-історик.

 

5. У таблиці подано предмети та засоби для реєстрації даних. Обміркуй, які дані можна записувати до третього стовпчика таблиці. Як прикладом, скористайся першим редком таблиці.

Предмет Засіб Дані
Стіл Рулетка Розміри стола (числові дані)
Склянка води Термометр Температура води (числові дані)
Велосипедист Секундомір Швидкість руху (числові дані)

 

6. Чи зможе кожна з дівчат обрати футболку, яка найбільше підійде для її подруги? Відповідь обґрунтуй.
Подруга Марійки найкраще зможе підібрати подарунок, оскільки їй відомо і розмір одягу, і колір очей, до якого можна підібрати футболку для Марійки. Подрузі Ніни зробити вибір складніше, бо за фотографією визначити розмір непросто. Найважче вибрати футболку на подарунок подрузі Олесі, оскільки з опису дуже важко визначити її розмір та потрібний колір.

 

7. Для облаштування кімнати для обіду на дачі, яку придбала ваша родина, ви з батьком вирішили замовити меблі. Дай назву кожному стовпчику таблиці замовлення.
1 — назва, 2 — кількість, 3 — розміри, 4 — максимальна ціна.

 

8. Василько зібрав дані про свій фізичний стан. Із поданого списку утвори три групи слів чи словосполучень, які дають відповідь на запитання за такою послідовністю: Який показник? Які дані отримані? Яким пристроєм визначені?

Який показник? Які дані отримані? Яким пристроєм визначені?
Температура 36,6° Термометр
Зріст 140 см Вимірювальна стрічка
Вага 42 кг Електронні ваги
Частота пульсу 80 ударів Секундомір

 

Головоломки

Для проекту «Клумба своїми руками» Славко, Петрик, Род он та Гнат збирали дані. Хтось у звіті витер клітинки першого стовпчика таблиці, але залишив, чим саме займалися хлопці та що не виконували. Відомо, що Гнат не збирав для проекту ні текстові, ні графічні дані, Петрик не працював з числовими даними, Славко не працював з текстовими даними, а Род он збирав дані за допомогою електронного пристрою. Скажіть, що робив у проекті кожен хлопчик.

Ім'я хлопчика Виконував Не виконував
Петрик Фотографування Обчислення
Славко Вимірювання Читання додаткової літератури
Родіон Робота в Інтернеті Вимірювання
Гнат Обчислення иа калькуляторі Фотографування

 

Додати коментар
Коментарі на сайті проходять перемодерацію перед публікацією. Це зроблено для запобігання використанню ненормативної лексики та порушень правил спільноти. Дотримуйтесь поваги у спілкуванні. Дякуємо за розуміння!
Коментарі (35)
Шторм
16.10.2020
АННА, хахаха а я знаю
маруся
13.10.2020
биребильда какаета тут аааааааааа онрот тьб ин65
АННА
10.10.2020
ст, 44
задание 2
АННА
10.10.2020
заполнить пустые поля радиальной диаграмы на рисунке 42 которая должна иметь объекты операционной системы ВИНДОВС 7
АННА
10.10.2020
стр 44 задание 2
Марія
08.10.2020
Ст.35 завдання 8 по малюнку 33
Виктория
07.10.2020
Ст. 26-27 задание 4
Не известно
05.10.2020
Настя,
Мені тож саме
Виктория
04.10.2020
информатика
Ст 16 впр 1
Илона
03.10.2020
Информатика 5 класс, упражнения 5 ст.18
Оля
29.09.2020
Параграф 5 впр6ст45
Настя
29.09.2020
Інформатика 5клас параграф 4 вправа 8
Оксана
27.09.2020
Таблиця сторинка19вправа7 допоможить зробити.
марта
24.09.2020
домашнє завданя з інформатики сторінка 10 вправа 4 допоможіть будь ласка срочно треба
Софія
17.09.2020
Рпллдвзвбвта
© OneGDZ.com, 2018 – 2025. Усі права захищено. Контент належить OneGDZ, окрім матеріалів, що є власністю третіх осіб. Використання лише з посиланням на джерело.