OneGDZ » 5 клас » ГДЗ Інформатика 5 клас » ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік
Обкладинка ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік

ГДЗ Інформатика 5 клас Морзе Н.В., Барна О.В. та інші 2018 рік

ГДЗ Інформатика 5 клас

01.04.2020

 

§ 5. Персональний комп’ютер та його складові

Обговорюємо

1. Для чого люди створили комп'ютер?
Люди здавна створювали різні пристосування для виконання обчислень. Спочатку для цього використовували камінці, палички, вузлики на мотузці. А потім люди придумали простий рахунковий пристрій — абак. Абак з’явився ще в давнину. Це була звичайна дошка, розділена на смуги, по якій пересувалися камінчики або кістки. Потім були рахівниці. Але з часом люди придумали перші прилади, які могли самостійно, без допомоги людини, виконувати прості математичні дії. Арифмометри можна назвати прадідусями і прабабусями сучасних комп’ютерів. Адже комп’ютер — це машина, яка уміє рахувати. Але не лише рахувати, звичайно. Тому що на комп’ютері можна і розповіді і казки друкувати, музику слухати і вигадувати, малювати, а ще грати в ігри. Перший прилад, який міг би стати першим в світі комп’ютером, придумав англійський математик Чарлз Беббідж. Цей учений ще в 1833 році розробив проект машини, яка могла виконувати складні наукові і технічні розрахунки. Але, на жаль, побудувати Беббіджу свій прилад так і не вдалося. І перші такі пристрої стали з’являтися на світ у кінці XIX століття. Але лише в 1940-х роках з’явилися справжні обчислювальні машини, які і стали комп’ютерами.

Це були величезні механізми, які займали по декілька кімнат. І ось у серпні 1981 року американською фірмою IBM (Ай-Бі-Ем) було створено перший у світі «персональний комп’ютер», який зміг поміститися на звичайному столі.

 

2. Який комп'ютер називають персональним? Чому?
Комп'ютер називається персональним, тому що за ним працює одна людина і використовує зручні для неї пристрої введення та виведення інформації.

 

3. Перелічи основні групи пристроїв, що входять до складу комп'ютера. Назви комплект основних пристроїв, з яких складається персональний комп'ютер.
Пристрої введення, виведення, зберігання, опрацювання даних. Основний набір пристроїв, з яких складається персональний комп’ютер: системний блок, монітор, клавіатура, миша.

 

4. Які пристрої комп'ютера, призначені для введення даних, тобі відомі?
Клавіатура, миша, сканер, джойстик, мікрофон, веб-камера.

 

5. Для чого використовують мишу та клавіатуру?
Клавіатуру використовують для введения текстових та числових даних. Миша — це вказівний пристрій введення, вона сприймає своє переміщення поверхнею, наприклад, столу і передає його вказівнику на екрані, який повторює рухи миші.

 

6. Які пристрої виведення ти знаєш?
Монітор, принтер, навушники, колонки.

 

7. Чим відрізняються пристрої виведення та введення?
Пристрої введення служать для передавання даних від користувача до комп’ютера, а саме для введення тексту або числових даних з клавіатури, графічних зображень зі сканера, керування вказівником миші та ін. А пристрої виведення — для отримання користувачем даних від комп’ютера: для виведення текстових, числових, графічних даних на екран монітора, друкування їх на принтері, прослуховування звукових даних через колонки або навушники.

 

8. Як називається складова комп'ютера, що містить пристрої для опрацювання і збереження даних?
Системний блок.

 

Працюємо в парах

1. Обговоріть, чому в комп'ютерному класі не до кожного комп'ютера під'єднані колонки, а монітори є біля кожного.
Монітор — це один з основних пристроїв комп'ютера, без нього неможлива робота, оскільки на монітор виводиться інформація, з якою працює людина: текст, числові дані, малюнки, відеозображення тощо. А колонки — пристрій додатковий, їх використання не с обов’язковим. До того ж, якщо ввімкнути декілька колонок у комп’ютерному класі одночасно, утворений шум заважатиме всім.

 

2. По черзі формулюйте одне одному опис складових комп'ютера, не проговорюючи їх назви. Свої фрази формулюй те так, щоб інший міг відгадати та показати відповідний пристрій у кабінеті інформатики. Переможцем стане той, хто назве останній пристрій.
Складова комп’ютера, що містить пристрої для збереження та опрацювання даних (системний блок). Пристрій для відтворення звуку для всього класу (колонки). Пристрій для виведення текстових чи графічних даних на папір (принтер). Пристрій для введення текстових та числових даних (клавіатура). Пристрій для введення текстових та графічних даних (сканер). Пристрій для введення звукових даних (мікрофон). Пристрій для відображення даних на екрані (монітор).

 

3. Пограйте у гру «Ланцюжок слів». По черзі називайте пристрої, зображені на малюнку. Один називає пристрій введення, інший — пристрій виведення. Переможцем стане той, хто назве останній пристрій.
Мікрофон — принтер — миша — колонки — клавіатура — монітор — веб-камера — плеєр і т. д. Пристрої, що одночасно знаходяться в обох кругах, є і пристроями введення, і пристроями виведення.

 

4. Розгляньте малюнок та поясніть, що, і чому саме так, зобразив художник. Поставте одне одному по два запитання за малюнком та обговоріть відповіді на них.
Художник намалював, як працює комп’ютер. Дані через пристрої введення (клавіатуру, мишу, сканер, мікрофон) вводяться до пристроїв зберігання інформації, які знаходяться в системному блоці, обробляються за допомогою пристроїв опрацювання інформації, а потім результати виводяться на екран монітора або на принтер та колонки.

 

5. Об'єднай пристрої у дві групи. За якою ознакою ти об'єднав їх? Чи є серед пристроїв такі, що не під'єднують до комп'ютера?
Клавіатура, миша, мікрофон, сканер, джойстик, ручний сканер, навігатор — пристрої введення даних; плеер, принтер, монітор, навушники, колонки — пристрої виведення даних. До комп’ютера не під’єднують плеер, ручний сканер, навігатор, не завжди під’єднують джойстик, мікрофон, колонки.

 

6. Продовж ланцюжок термінів у кожній групі та назви її...
- сканер, клавіатура, миша, мікрофон, веб-камера — пристрої введення даних.
- принтер, монітор, колони, навушники — пристрої виведення даних.
- флеш-пам’ять, жорсткий магнітний диск, компакт-диски — засоби для зберігання даних.

 

7. Кожен із роботів може переміщуватися в усіх напрямках, але починає рухатися вправо у своєму рядку таблиці і збирає лише пристрої одного виру. Визнач, який з роботів збирає вінчестери, який — компакт-диски, а який — флеш-пам'ять. Скільки носив зібрав кожен робот?
Перший робот збирає жорсткі диски, другий збирає компакт-диски, а третій — флеш-пам’ять.

 

Головоломки

1. Петрусь та Миколка мають вдома персональні комп'ютери. Петрусь на своєму комп'ютері працює з текстами, може їх роздруковувати та зберігати , але не може слухати музику. Миколка на комп'ютері переглядає відео, мультфільми. Але він не має при строю для того, щоб текст, збережений на своєму комп'ютері, надрукувати на папері. Скористайся схемою та запиши в зошит, які складові комп'ютера в Петруся, а які — в Миколки?
У Петруся є системний блок, клавіатура, миша, монітор, принтер. У Миколки є системний блок, клавіатура, миша, монітор, навушники.

 

2. В анаграмах зашифровані назви пристроїв. Віднови слова. Утвори з цих слів групи. Скільки груп можна утворити? Як групи можна назвати?
Миша, монітор, принтер, джойстик, колонки, клавіатура, сканер, мікрофон.

Додати коментар
Коментарі на сайті проходять перемодерацію перед публікацією. Це зроблено для запобігання використанню ненормативної лексики та порушень правил спільноти. Дотримуйтесь поваги у спілкуванні. Дякуємо за розуміння!
Коментарі (35)
Марта
09.10.2024
Сторінка 172 вправа 1. потяг.
Іра
21.10.2023
Сторінка 26 вправа 3
Соня
10.02.2023
156 157'
Ярослав
22.02.2022
Лера,
Даш номер,пожалуйста ))
Маша
16.01.2022
Сторінка 173 вправа 3
Допоможіть будь ласка зробити
Віталік
09.12.2021
Сторінка 20 вправа5
Настя??
08.11.2021
Настя,
Ето кто?
Лера
22.05.2021
Стр. 203-204
Настя
13.04.2021
Настя,
Я думаю щоб Ви зайшли на сайт який написаний у книжці я допоможу став 173 номер 3
1 відкрий викно папки з об'єктами копіювання
2 видали файли та папки
3 виклич контекстне меню
4 обери вказивку копіювати
5 відкрий викно папки для копіювання
6 виклик контекстне меню
7 обери вказівку вставити
8 закрий вікна папок
Таня
12.04.2021
Сторінка24 вправа1
Таня
05.04.2021
Сторінка243 вправа1
Настя
30.03.2021
Сторинка 172 вправа 1
Сторінка 173 вправа 3
Допоможить зробити
Драсти
01.02.2021
Вправа 1335789006533
Вика
01.02.2021
Як зробити ребус сторинка 40 вправе 6
Марта
10.12.2020
Допоможіть зробити вправи з інформатики С103 завдання 1
Крістіна
29.11.2020
пр,12 Обекти та іх властивості Обговорюємо ст112-113
352131
10.11.2020
немає завдань які потрібно зробити в школі
Даша
09.11.2020
Впр.4,6 на сторинцы 25-26
Наталiя
29.10.2020
Впр. 1 сто. 8
Софія
25.10.2020
Ст.16 вправа 1
© OneGDZ.com, 2018 – 2025. Усі права захищено. Контент належить OneGDZ, окрім матеріалів, що є власністю третіх осіб. Використання лише з посиланням на джерело.