ГДЗ Математика 4 клас робочий зошит Киричук В. до підручника Логачевська С.П. 2022 рік
ГДЗ Математика 4 клас
СТОРІНКА 6
Розв'язування задач різними способами на знаходження четвертого пропорційного (продовження)
Завдання 1 Виконай перевірку.
|
240 : х = 360 : 120 240 : х = 3 х = 240 : 3 х = 80 240 : 80 = 3 360 : 120 = 3 3 = 3 |
810 : 9 – х = 45 90 – х = 45 х = 90 – 45 х = 45 810 : 9 – 45 = 45 45 = 45 |
Завдання 2 Пані Олена придбала 12 кг огірків вартістю 216 грн та 8 кг картоплі за такою самою ціною. Яка вартість картоплі?
Ог. — 216 грн — 12 кг по ? грн
К. — ? грн — 8 кг по однаковій ціні
Розв'язання
1) 216 : 12 = 18 (грн) – ціна.
2) 18 • 8 = (10 + 8) • 8 = 144 (грн)
Відповідь: вартість картоплі 144 гривні.
Завдання 5 Досліди продукцію в шкільному буфеті.
• Різновидів продукції представлено у шкільному буфеті.
20
• Ціна улюбленого виробу (пиріжка).
15 грн
• Одиниць цього товару можна придбати на 50 грн.
50 : 15 = 3 (ост. 5) – 3 пиріжки, і ще залишиться 5 грн.
Відповідь: 3 пиріжки.
СТОРІНКА 7
Множення багатоцифрового числа на одноцифрове
Завдання 1 Збільш кожне число у два рази.
|
х15 2 30 |
х150 2 300 |
х154 2 308 |
х1542 2 3084 |
Завдання 2
|
х582 2 1164 |
х1430 5 7150 |
х23650 6 141900 |
х7056 3 21168 |
Завдання З
Якщо а = 254, то (а + 130) • 8 = (254 + 130) • 8 = 384 • 8 = 3072
Завдання 4
Одночасно назустріч їхали велосипедист і автобус і зустрілися через 4 год. Швидкість велосипедиста 13 км/год, автобуса – 70 км/год. Яку загальну відстань подолали до вони до зустрічі?

v1 — 13 км/год
v2 — 70 км/год
t — 4 год
s — ? км
Розв’язання
1) 13 + 70 = 83 (км/год) – швидкість зближення.
2) 83 • 4 = (80 + 3) • 4 = 332 (км)
ІІ спосіб
1) 13 • 4 = (10 + 3) • 4 = 52 (км) – подолав велосипедист.
2) 70 • 4 = 280 (км) – подолав автобус.
3) 52 + 280 = 332 (км)
Відповідь: подолали 332 кілометри.
СТОРІНКА 8
Множення багатоцифрового числа на одноцифрове (продовження)
Завдання 1
10 • 52 = 520
640 : 8 = 80
250 : 5 = 50
40 • 7 = 280
120 : 20 = 12 : 2 = 6
540 : 9 = 60
Завдання 2
|
х2582 5 12910 |
х948 7 6636 |
х1025 9 9225 |
х4703 8 37624 |
Завдання З
|
х : 4 = 591 х = 591 • 4 х = 2364 |
а : (230 – 157) = 9 а : 73 = 9 а = 9 • 73 а = 657 |
|
х591 4 2364 |
_230 157 73 |
х73 9 657 |
Завдання 4 Знайди периметр прямокутника, якщо с = 3 см
Ширина — с • 2 (см)
Довжина — ?, у 3 рази більша
Ширина: с • 2 = 3 • 2 = 6 (см)
Якщо довжина у 3 рази більша
Довжина: 6 • 3 = 18 (см)
Р = (6 + 18) • 2 = 24 • 2 = 48 (см)
Відповідь: 48 сантиметрів.
СТОРІНКА 9
Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове
Завдання 1
120 : 60 = 12 : 6 = 2
540 : 9 = 54 : 9 • 10 = 60
350 : 50 = 35 : 5 = 7
900 : 10 = 90
480 : 8 = 60
Завдання 2
|
_2630| 2 1 2315 _6 6 _3 2 _10 10 0 |
_57202| 2 4 28601 _17 16 _12 12 _2 2 1 |
|
_4900| 5 45 980 _40 40 0 |
_8540| 5 5 1708 _35 35 _40 40 0 |
Завдання З Порівняй вирази.
45 : 9 > 64 : 8 (9 > 8)
240 : 4 < 150 – 80 (60 < 70)
900 : 2 > 370 + 40 (450 > 410)
120 – 85 < 9 • 6 (35 < 54)
СТОРІНКА 10
Завдання 4
У Миколи було 340 грн. Він придбав 5 однакових ріжків морозива по 25 грн, ковбасу за 115 грн, а решту витратив на дві шоколадки. Яка ціна шоколадки?
Було — 340 грн
Витратив — 5 шт. по 25 грн + 115 грн
Залишилось (решта) — 2 шт. по ? грн
Розв'язання
1) 25 • 5 = (20 + 5) • 5 = 125 (грн) – витратив на морозиво.
2) 125 + 115 = 240 (грн) – витратив на морозиво і ковбасу.
3) 340 – 240 = 100 (грн) – решта грошей.
4) 100 : 2 = 50 (грн)
Відповідь: ціна шоколадки 50 гривень.
Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове (продовження)
Завдання 1
|
_5016| 8 48 627 _21 16 _56 56 0 |
_7620| 3 6 2540 _16 15 _12 12 0 |
_47075| 5 45 9415 _20 20 _7 5 _25 25 0 |
Завдання 2
Олег придбав 8 кілограмів огірків за 200 грн та 5 кілограмів помідорів за 175 грн. На скільки більше коштує кілограм помідорів, ніж кілограм огірків?
Ог. — 200 грн, 8 кг по ? грн
П. — 175 грн, 5 кг по ? грн
Порівняти ціну — на ? грн більше
Розв’язання
1) 200 : 8 = (160 + 40) : 8 = 25 (грн) – ціна огірків.
2) 175 : 5 = (100 + 50 + 25) : 5 = 125 (грн) – ціна помідорів.
3) 125 – 25 = 100 (грн)
Відповідь: на 100 гривень більше.