ГДЗ Математика 4 клас робочий зошит Киричук В. до підручника Логачевська С.П. 2022 рік
ГДЗ Математика 4 клас
СТОРІНКА 21
Завдання 5
23 від 27 = 27 : 3 • 2 = 9 • 2 = 18
15 від 25 = 25 : 5 = 5
17 від 42 = 42 : 7 = 6
46 від 36 = 36 : 6 • 4 = 6 • 4 = 24
Завдання 4
Одна порція морозива коштує 35 грн. Чи вистачить дітям 90 грн на двох, щоб купити собі по порції морозива? Скільки грошей у них залишиться? Чи вистачить їх на третю порцію морозива?
Розв'язання
1) 35 • 2 = 70 (грн) – коштують 2 порції.
Вистачить грошей, оскільки 90 грн > 70 грн.
2) 90 – 70 = 20 (грн) – залишиться грошей.
Не вистачить грошей, оскільки 20 грн < 35 грн.
Відповідь: вистачить на 2 порції, не вистачить на третю.
СТОРІНКА 22
Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові, коли в частці одержуємо нуль одиниць в одному з розрядів
Завдання 1 Виконай перевірку.
37 : 6 = 6 (ост. 1)
6 • 6 + 1 = 36 + 1 = 37
49 : 8 = 6 (ост. 1)
6 • 8 + 1 = 48 + 1 = 49
220 : 100 = 2 (ост. 20)
2 • 100 + 20 = 200 + 20 = 220
33 : 10 = 3 (ост. 3)
3 • 10 + 3 = 30 + 3 = 33
48 : 9 = 5 (ост. 3)
5 • 9 + 3 = 45 + 3 = 48
20 : 6 = 3 (ост. 2)
3 • 6 + 2 = 18 + 2 = 20
Завдання 2
|
_8144| 4 8 2036 _14 12 _24 24 0 |
_43230| 6 42 7205 _12 12 _30 30 0 |
Завдання 3 Накресли відрізок АВ довжиною 12 см. Познач на ньому
точку К так, щоб відрізок АК становив 2/3 від довжини АВ.

АК = 23 АВ = 23 від 12 см = 12 см : 3 • 2 = 8 см
СТОРІНКА 23
Завдання 4
До ресторану завезли 10 кг королівських креветок вартістю 3209 грн і стільки само м'яса, ціна якого на 180 грн менша, ніж ціна за кілограм креветок. Скільки грошей заплатив ресторан за креветки і м'ясо разом?
Кр. — 3209 грн — 10 кг — по ? грн
М. — ? грн — 10 кг — по ?, на 180 грн менше
Всього — ? грн
Розв'язання
3209 грн = 320900 коп.
180 грн = 18000 коп.
1) 320900 : 10 = 32090 (коп.) – ціна креветок;
2) 32090 – 18000 = 14090 (коп.) – ціна м’яса;
3) 14090 • 10 = 140900 (коп.) – вартість м’яса;
4) 320900 + 140900 = 180000 (коп.) = 180 (грн)
Відповідь: заплатив 180 гривень.
Задачі на знаходження невідомих за двома різницями та обернені до них
Завдання 1
2807 • 6 + (75 803 – 1647) : 4 + 3180 = 24 526
|
1) |
_75803 1647 74156 |
2) |
х2807 6 16842 |
|
3) |
_74156| 4 4 18539 _34 32 _21 20 _15 12 _36 36 0 |
4) |
+16842 18539 21346 |
|
5) |
+21346 3180 24526 |
СТОРІНКА 24
Завдання 2
Першого дня кравчиня пошила 6 однакових наволочок, другого – 10. Скільки метрів тканини використала кравчиня за два дні разом, якщо другого дня вона витратила на 8 м тканини більше?
І — 6 н.
ІІ — 10 н. — на 8 м більше
Разом — ? м
Розв'язання
1) 10 – 6 = 4 (н.) – більше наволочок ІІ дня;
2) 8 : 4 = 2 (м) – на 1 наволочку;
3) 2 • 6 = 12 (м) – використала І дня;
4) 12 + 8 = 20 (м) – використала ІІ дня;
5) 12 + 20 = 32 (м)
Відповідь: використала 32 метри тканини.
Завдання 3 Виконай перевірку.
|
х : 3 = 1875 – 718 х : 3 = 1157 х = 1157 • 3 х = 3471 3471 : 3 = 1157 1875 – 718 = 1157 1157 = 1157 |
3479 + a = 11700 : З 3479 + а = 3900 а = 3900 – 3479 а = 421 3479 + 241 = 3900 11700 : 3 = 3900 3900 = 3900 |
СТОРІНКА 25
Задачі на знаходження невідомих за двома різницями та обернені до них (продовження)
Завдання 1 «Розміняй» купюри на дрібніші.
Використовуй купюри номіналом 20 грн та 10 грн.
100 грн = 80 грн + 20 грн = 20 грн • 4 + 10 грн • 2
Використовуй купюри номіналом 20 грн та 50 грн.
200 грн = 100 грн + 100 грн = 50 грн • 2 + 20 грн • 5
Використовуй купюри номіналом 100 грн, 200 грн та 50 грн.
500 грн = 200 грн + 100 грн + 200 грн = 200 грн + 100 грн + 50 грн • 4
Використовуй купюри номіналом 100 грн, 200 грн та 500 грн.
1000 грн = 500 грн + 400 грн + 100 = 500 грн + 200 грн • 2 + 100 грн
Завдання 2
Для привітання родини з новорічними святами Софія купила 9 однакових листівок, а її брат Віктор — 6 листівок за такою самою ціною. Скільки грошей витратили діти на листівки, якщо відомо, що Софія витратила на 24 грн більше, ніж Віктор?
С. — 9 л. — на 24 грн більше
В. — 6 л.
Разом — ? м
Розв'язання
1) 9 – 6 = 3 (л.) – більше листівок;
2) 24 : 3 = 8 (грн) – ціна листівки;
3) 8 • 9 = 72 (грн) – заплатила Софія;
4) 8 • 6 = 48 (грн) – заплатив Віктор;
5) 72 + 48 = 110 + 10 = 120 (грн)
Відповідь: заплатили 120 гривень.