OneGDZ » 7 клас » ГДЗ Українська мова 7 клас » ГДЗ Українська мова 7 клас Єрмоленко С.Я. 2015 рік (Нова програма)

ГДЗ Українська мова 7 клас Єрмоленко С.Я. 2015 рік (Нова програма)

14.10.2018

Вправа 171

1. Напевно, ніколи не вийде з моди писати прекрасні вірші про чуйне материнське серце, натруджені руки і недоспані ночі. 2. Треба було перейти рівне, не заросле й не закрите нічим місце, щоб опинитися в камишах. 3. Данило зупинився, прислухався: хто ж це такий нетерплячий першим вийшов жнивувати? 4. Не дістається Батьківщина в спадок. 5. За стародавніми церквами, будинками, стайнями, мощеними вуличками, монастирями живуть неторкані букові ліси і неорані гірські луки, наповнені птахами і звірами. 6. Ах, яка це невгамовна пташка — в грудях серце! Все співати б їй!


Вправа 176

Польова дорога з пилюкою, прибитою дощем, м’яко стелиться під ноги.


Вправа 179

Вбивши, втиснувшись, ідучи, забуваючи, пройшовши, шукаючи, не схиляючи, перехилившись, збившись.


Вправа 182

Осмисливши, оволодівши, порадившись, проаналізувавши, читавши, прочитавши.


Вправа 185

Оббігаючи (иед.в.), розвіваючи (недок.в.), сховавшись (д.в.), утікаючи (недок.в.), оглядаючись (недок.в.).


Вправа 186

Поверталися, смеркалося, їхали, не розгубити, мерехтіли, догорала, зупинилися, спостерігали, зникають, засвічувалися, запала, пролопотіла.


Вправа 189

Ходити — ходивши (докопап.вид),

поспілкуватися — поспілкувавшись (дока),

дізнатись — дізнавшись (док. в.),

відкрити — відкривши (док. в.),

показати — показавши (док. в.).


Вправа 191

Правила ефективного запам’ятовування

Бажаючи знати і запам’ятати матеріал надовго, заучуй його з бажанням. Засвоюй тексти, запам’ятовуючи їх невеликими шматками. Краще вчити по 1 годині 7 днів, ніж 7 годин поспіль за один день. Установлюючи послідовність підготовки уроків, урахуй, що після математики краще вчити історію, після фізики — літературу, адже пам’ять любить контраст.

Запам’ятовуй будь-що, записуючи, малюючи схеми, графіки, зображуючи карикатури, порівнюючи з тим, що знав раніше, тобто — дій! Отримавши у вівторок завдання на п’ятницю, вивчи одразу, не чекаючи четверга — тоді тільки повториш.

Зрідка використовуючи штучні прийоми (мнемотехніку), полегшиш запам’ятовування. Кольори спектра, наприклад, допоможе не забути фраза: «Чепурний пузатий жук з’їв барвистий свіжий фрукт».


Вправа 195

Я теж кілька разів стояв у кабінеті завуча і відчував там себе препогано. Павло Степанович мав звичку довго «не помічати» викликаного учня.

Стоїш було, коло дверей, переступаючи з ноги на ногу в смертельній нудьзі, а Павло Степанович, нахиливши велику посивілу голову, щось пише та й пише, і тільки чутно, як рівномірно скрипить перо, виводячи чіткі строгі літери. Урешті зведе голову, гляне на тебе і коротко кине:

— Ну?

І ти, переминаючись, скліпуючи, шморгуючи, ковтаючи закінчення слів, починаєш белькотати про Вальку, яка пробігла мимо тебе, і про ногу, яка візьми та й простягнися їй на дорозі...

Копірайт © 2018 – 2020 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.