OneGDZ » 7 клас » ГДЗ Українська мова 7 клас » ГДЗ Українська мова 7 клас Єрмоленко С.Я. 2015 рік (Нова програма)
Обкладинка ГДЗ Українська мова 7 клас Єрмоленко С.Я. 2015 рік (Нова програма)

ГДЗ Українська мова 7 клас Єрмоленко С.Я. 2015 рік (Нова програма)

ГДЗ Українська мова 7 клас

14.10.2018

Вправа 122

Слушні поради американських дітей

Ніколи не довіряйте собаці стерегти вашу їжу.

Коли ваш батько гнівається й запитує вас: «Ти маєш мене за дурня?» — не відповідайте.

Ніколи не кажіть мамі, що її дієта не допомагає.

Ніколи не залишайте вашого трирічного брата в одній кімнаті зі своїми зошитами й підручниками.

Фломастери не виконують роль губної помади.

Якщо хочете завести кошеня, спочатку не бійтеся просити конячку.


Вправа 123

1. Хто дрімає, той щастя не має. 2. Любов, як перстень, не має кінця. 3. Хто літом жари боїться, той зимою не має чим погріться. 4. Хто себе надміру любить, той друзів не має. 5. Не має що робити, то пішов воду гасити. 6,. Немає зла без добра. 7. Немає казок кращих за ті, які створив сам народ. 8. Без солі, без хліба немає обіду. 9. Немає бджоли без жала, а троянди без колючок. 10. Коли немає риб, то добре і гриб. 11.1 соловей не співає, коли чого їсти не має. 12. Гарно тому жити, хто не має за чим тужити. 13. Сова плаче — сліз немає.


Вправа 128

На світі той наймудріший, хто найдужче любить життя.


Вправа 130

1. Стривоженим поглядом — ч. р., одн., Ор. в. 2. Почервоніле обличчя — сер. р., одн., Н. в. 3. Зацікавленим глядачем — ч. р., одн., Ор. в. 4. Спрацьований механізм — ч. р,, одн., Н. в.


Вправа 132

Забута в буремні часи XX століття традиція складати родовідні дерева сьогодні поступово відроджується. У багатьох людей є вимріяне бажання пізнати свій родовід, відновити втрачені зв’язки поколінь.

Перші родовідні дерева в Україні складені ще за епохи Середньовіччя — Княжої доби. Родини були зображені у вигляді гілок, а члени цих родин — як галузки, листочки, плоди. Найчастіше на зображеннях використані були лавр; пальма, дуб, кущ винограду чи троянди. Ці рослини цінували передусім за довговічність деревини, красу плодів і квітів. Символічно всі ці якості переносили на представників роду, представлених на зображенні.

Дбайливо «доглянуте» родовідне дерево було в традиціях українців ще й тому, що від нього залежало спадкування майна та влади. Знання історії сім’ї свідчило про закріплений соціальний статус людини, його доведене право на володіння землею або іншим нерухомим майном.


Вправа 138

Стрибаючий коник.

Загублена парасолька.

Білий лебідь.

Далека дорога.


Вправа 145

В Стеблеві, де кінчається містечко, де Рось виривається з тісних берегів, обставлених скелями, є дуже гарне місце. Там Рось минає чималий скелистий острів. Замок... Високо над Россю висить місток, прикований залізяками доскель на обох берегах Росі. Під ним шумить і б’ється об каміння біла водяна хвиля.


Вправа 149

Вчасно розпочата розмова, правильно розподілені обов’язки, вихована в родині поведінка, простягнуті для підтримки батькові руки, осяяні любов’ю мамині очі, ніжно люблені брат і сестра.


Вправа 153

1. Заяву розглянуто, комісію сформовано, постанову ухвалено, доповідь заслухано, усі питання обговорено, тези сформульовано, інструкції дотримано.

Ці словосполучення можуть бути вжиті в офіційно-діловому стилі.

2. Знахідний відмінок.


Вправа 156

1. Де багато господинь, там в хаті не метено. 2. Ойже співано-переспівано, просо на пшоно пересіяно. 3. Усе нанизано на ниточку єдину. 4. Відіграно ролі і скинуто маски — ми більше не в колі вчорашньої казки. 5. Сонце радістю день налито: світ воскрес з кам’яного сну. 6. Тут сповито живую душу.

Вправа 158

На вікні вився виноград зелений,

Немов землі несказані думки.

Дуби гойдались, і тремтіли клени,

Вгорнувши небо в стомлені думки.

А поза тином, вибитим вітрами,

Жили шляхи, і села, і міста.

Жили народи, вгорнуті віками, —

І кожен вік до ста літ доростав.


Вправа 159

Побороти — поборений,

робити — роблений,

плести — плетений,

носити — ношений,

усвідомлювати — усвідомлений,

одягати — одягнений,

берегти — збережений.


Вправа 160

Вона досконало-вишукана й коштовно-прекрасна. .. Вона вся з гомону полів, лісів, морів, отчої землі, мережана сходом і заходом сонця, гаптована сяйвом місяця, зірок і переткана калиною, барвінком і вишневим цвітом... Вона вся з тучі й грому, як з води і роси — така українська мова. Ніжна й тендітна, а міцніша броньованої броні, бо єднає дух і тіло...


Вправа 162

Висловлена, розказані, прищеплені, набуті, вроджений, залюблені, написаними, надрукований, уславлений, прочитаних, проспіваних, передані, поєднані, уведений.


Вправа 165

1. Несказане лишилось несказанним. 2. Розбуджена в генах. 3. Розум зацькований мій. 4. Двері всі позамикані; ми некликані. 5. Неляканих фламінго; неламаний мигдаль.

Додати коментар
Коментарі (1)
настя
07.10.2022
класная книга да вав 7 класс
Копірайт © 2018 – 2024 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.