OneGDZ » 6 клас » ГДЗ Українська мова 6 клас » ГДЗ Українська мова 6 клас Заболотний О.В., Заболотний В.В. 2020 рік (Нова програма)

ГДЗ Українська мова 6 клас Заболотний О.В., Заболотний В.В. 2020 рік (Нова програма)

10.01.2021

§ 8 Загальновживані й стилістично забарвлені слова

Вправа 74

А. Виберіть з ряду синонімів слова, які недоречно вживати в науковому та офіційно-діловому стилях.

Недоречно вживати в текстах наукового та офіційно-ділового стилів такі слова: 1. Дітлахи, мілкота. 2. Розчудесний. 3. Рюмсати, скиглити, ревти. 

Б. Якого відтінку можуть надавати мовленню слова, які ви вибрали (позитивного чи негативного)?

Ці слова можуть надавати різних відтінків мовленню. “Дітлахи” та “розчудесний” мають скоріш позитивне значення, проте інші вибрані слова явно надають мовленню негативного відтінку. Що стосується наукового та офіційно-ділового стилів - надання будь-якого відтінку є неприпустимим.

В. Зробіть висновок щодо вживання окремих слів у різних стилях мовлення.

У розмовному та художньому стилях мовлення допустиме використання будь-яких слів, у тому числі, стилістично забарвлених. Як сказано вище, в офіційно-діловому та науковому стилях існують певні рамки щодо вживання таких слів. Тому вибір стилю мовлення залежить від ситуації спілкування, мети спілкування та співрозмовника. 


Вправа 75

Випишіть стилістично забарвлені слова. У якому стилі може бути використане кожне з них? Укажіть серед виписаних слів запозичені. 

Запозичені слова підкреслено.

Периметрмоніторпрефіксфотосинтез (у науковому стилі; ці слова як терміни і поняття використовують у своїй роботі люди певних професій);

Спортклубкомбайнфункціонувати, військово-патріотичний (у публіцистичному стилі);

Ледащо, зирити, велик, відфутболити (у розмовному стилі, а також у художньому для вітворення певної потрібної авторові ситуації). 


Вправа 77

Хто може дібрати таку синонімічну пару, у якій одне слово було б стилістично забарвленим, а друге - загальновживаним?

Когут - півень, вуйко - дядько, шпора - шпаргалка, на шару - задарма, експеримент - дослід, велик - велосипед, монітор - екран, зирити - дивитись.


Вправа 78

Попрацюйте в парах. Запропонуйте однокласнику (однокласниці) одне з поданих слів (сполучень). Складіть і запишіть речення із запропонованим вам словом (сполученням). 

Прем’єр-міністр керує урядом країни. Серкетар зборів виголосив послідовність, за якою виступатимуть доповідачі. Приймальна директора в нашій школі невелика, але затишна й ошатна. За учнівнським квитком я користуюсь пільгами у громадському транспорті. Квитанції слід зберігати протягом трьох років. Щоб потрапити на навчання в гімназію, потрібно подати заяву директору. Громадяни України отримують паспорт, при досягненні чотирнадцяти років. Бабуся має пенсійне посвідчення. Ми склали план роботи над проектом “Славетні українці”. Мені надійшла пропозиція виступити на зборах. На зборах потрібно розглянути три питання. Щоб вирішити, як діяти, потрібно мати докладну інформацію. Право надати слово має голова зборів. Вищезазначений порядок денний засідання було щойно оголошено. Прийняти закон має право лише Верховна Рада України. Зарахувати на посаду учителя має право диретор школи. Адміністрація школи вирішила оголосити конкурс на найкращий маскарадний костюм. Щоб перемогти, доведеться докласти чимало зусиль. Обіймати посаду головного бухгалтера - велика відповідальність. Мій друг дав згоду взяти участь у змаганнях. Ми вважаємо правильним узяти участь у суботнику із прибиранням осіннього парку. Засідання добігає кінця, тому час підбити підсумки. Ми вирішили порушити важливі питання. Варто розглянути усі пропозиції, перш ніж погоджуватись на щось одне. У нас не лишається вибору, як лише скасувати попередні рішення. 


Вправа 79

Прочитайте речення. Які слова в них ужито недоречно? Відредагуйте усно речення. 

Недоречно вжиті слова (не відповідають ситуації спілкування): 1. Доведи до відома. 2. З якого питання. 3. Надійшла пропозиція. 4. Звернувся з проханням. 5. Погомонів про заходи. 

1. Сашко, повідом, буль ласка, вчителеві, що я захворів. 2. Дівчинко, чому ти плачеш? 3. Щойно Денис запропонував піти на річку купатися. 4. Керівник школи попросив учнів не тупати по клумбах. 5. Інспектор провів розмову зі школярами про заходи пожежної безпеки. 


Вправа 81

  1. Спишіть речення. Підкресліть офіційно-ділову лексику. 

1 . На шкільних зборах ухвалено рішення взяти участь у міській виставці квітів. 2. Прошу підготувати пропозиції до 1 лютого поточного року. 3. Прошу опублікувати у вашій газеті моє оголошення. 4. Дозвольте ще раз подякувати вам за допомогу. 5. Закон набирає чинності з дня його опублікування. 

  1. Знайдіть у першому реченні слова, у яких можливі чергування звуків. 

Шкільних, школа; зборах, збирати.

Никтота
03.10.2022
А де ви поділи 62 в піЗду запхали?
Jpeg
03.10.2022
АБОБА,
Чо Риально?
АБОБА
02.10.2022
КТО ХОЧЕТ ЧТОБЫИ ОДИН ПАРЕНЬ МИЛИОНЕР КУПИЛ ВСЕ ШКОЛЫ МИРА ОН ЗА ОЦЕНКИ ДАЕТ ДЕНГИ ПРИКИНТЕ
никто
01.10.2022
Соси хуй,
аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
Артём
30.09.2022
Сайт топ
Лутшый
Спасибо очень помогли
Для тебя дау
30.09.2022
Иди нахуй,
Даун а тут переписать надо и подчеркнуть надо даун єто ГДЗ еблан син шлюхи.
Хуйенко
30.09.2022
ктота,
Да это полная хуйня вообще почти нечего нету
ктота
29.09.2022
сайт оч кластный я нашла все что мне было надо
Лол
29.09.2022
брвал хуйня,
Бравл топ
Иди нахуй
29.09.2022
Настя,
Дура блять гдз создано для того чтоб списывать а не самому делать блять
Неизвесный
29.09.2022
Вы пидары поняли сосонки
...
29.09.2022
Бля тут нету просто нихуя!!!😡🤬
бравл 👎🏿
29.09.2022
замкнитесь всё нахрен
брвал хуйня
28.09.2022
я идинственый зашол чисто порофлить в каментах
Хуесос
28.09.2022
Пашол нахуй сайт хуйня
АААААААААААА
28.09.2022
блять идите нахуй все
настя
28.09.2022
неплохое приложения мне нравитця
Лера
28.09.2022
Хюйлуша,
Ето точно
Петя
27.09.2022
Акус придумать что-то случилось я могу сделать для того чтобы аннулировать заказ воспользуйтесь функцией
Хюйлуша
27.09.2022
Настя,
Да пошла ты на хуй
Копірайт © 2018 – 2022 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.