
ГДЗ Діагностичні роботи Заїка, Тарнавська 4 клас математика (відповіді) НУШ
ГДЗ Математика 4 клас
РОБОТА 1
Повторення вивченого матеріалу за 3 клас
ВАРІАНТ 1
Завдання 1 Обведи найбільше.
Натуральний ряд: 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367.
Завдання 2 Число записане сумою розрядних доданків.
600 + 40 + 9 = 649
А 469 Б 649 В 609
Завдання 3
268 + 329 = 597 547 – 263 = 284
+268 329 597 |
Перевірка _597 268 329 |
Перевірка _597 329 268 |
_547 263 284 |
Перевірка +284 263 547 |
Перевірка _547 284 263 |
Завдання 4 Значення сум і різниць, скориставшись завданнями попередньої вправи.
270 + 329 = 2 + (268 + 329) = 2 + 597 = 599
547 – 263 = (547 – 260) – 3 = 284 – 3 = 281
Завдання 5
12 • 4 = (10 + 2) • 4 = 48 48 : 4 = 12 48 : 12 = 4
Завдання 6 Ціна наплічника 480 грн, а пенал коштує в 10 разів менше. На скільки гривень пенал дешевший від наплічника?
Н. — 480 грн
П. — у 10 раз менше
На ? грн дешевший
Розв'язання
1) 480 : 10 = 48 (грн) – ціна пеналу.
2) 480 – 48 = 430 + 50 – 48 = 432 (грн)
Відповідь: на 432 гривні дешевший пенал.
Завдання 7 Ціна наплічника 520 грн. Якщо пенал дешевший від наплічника у 20 разів, то якою буде його ціна?
Н. — 520 грн
П. — ?, у 20 раз менше
Розв'язання
1) 520 : 20 = 52 : 2 = (40 + 12) : 2 = 26 (грн)
Відповідь: ціна пенала 26 гривень.
Завдання 8
1) «Одеса» — 150 м.
«Салют» — 200 м.
«Кадр» — 300 м.
2) У кінотеатрі «Одеса» на 50 глядацьких місць менше, ніж у кінотеатрі «Салют» (200 – 150 = 50)
3) У кінотеатрі «Кадр» у 2 рази більше глядацьких місць, ніж у кінотеатрі «Одеса» (300 : 150 = 2).
4) Усього місць у трьох кінотеатрах 650 (300 + 200 + 150 = 650)
ВАРІАНТ 2
Завдання 1 Впиши пропущені числа натурального ряду Обведи найбільше з них.
277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287.
Завдання 2 Число записане сумою розрядних доданків.
500 + 70 + 1 = 571
А 570 Б 175 В 571
Завдання 3 Обчисли письмово. Виконай перевірку дій.
374 + 419 = 793 765 – 384 = 381
+374 419 793 |
_765 384 381 |
Завдання 4 Запиши значення сум і різниць, скориставшись завданнями попередньої вправи.
370 + 419 = (374 – 4) + 419 – 4 = 374 + 419 – 4 = 793 – 4 = 789
765 – 380 = 765 – (384 – 4) = 765 – 384 + 4 = 381 + 4 = 385
Завдання 5 З рівності на множення склади й запиши рівності на ділення.
15 • 3 = (10 + 5) • 3 = 30 + 15 = 45 45 : 15 = 3 45 : 3 = 15
Завдання 6 Ціна куртки 790 грн, а футболка коштує в 10 разів менше. На скільки гривень футболка дешевша від куртки?
К. — 790 грн
Ф. — у 10 разів менше, на ? грн дешевша
Розв'язання
1) 790 : 10 = 79 (грн) – ціна футболки.
2) 790 – 79 = 790 – 80 + 1 = 711 (грн)
Відповідь: на 711 гривень дешевша футболка.
Завдання 7 Ціна куртки 840 грн. Якщо футболка дешевша від куртки у 20 разів, то якою буде її ціна?
К. — 840 грн
Ф. — ?, у 20 раз менше
Розв'язання
1) 840 : 20 = 84 : 2 = (80 + 4) : 2 = 42 (грн)
Відповідь: ціна футболки 42 гривні.
Завдання 8 Проаналізуй дані стовпчикової діаграми.
1) У кінотеатрах: «Дніпро» — 150 місць.
«Оскар» — 250 місць.
«Дружба» — 300 місць.
2) У кінотеатрі «Оскар» 50 глядацьких місць менше, ніж у кінотеатрі «Дружба» (300 – 250 = 50)
3) У кінотеатрі «Дружба» у 2 рази більше глядацьких місць, ніж у кінотеатрі «Дніпро» (300 : 150 = 2)
4) Усього місць у трьох кінотеатрах 700 (150 + 250 + 300 = 700)