
ГДЗ Діагностувальні роботи 2 клас українська мова та читання Ротфорт НУШ (відповіді)
ГДЗ Українська мова 2 клас
СПИСУВАННЯ
ВАРІАНТ 1
Сонячний птах лелека. Ранком він зустрічає сонце. На зорі лелеки злітають високо в небо. Там радісно клекочуть. Вони вітають новий день.
лелека, лелеки, сонце — загальну назву пишемо з малої букви;
злітають, клекочуть, вітають (що роблять?) — пишемо знак м’якшення у закінченні дієслова теп. часу;
день — пишемо знак м’якшення.
ВАРІАНТ 2
Галка
На подвір’ї з’являється незнайома людина. Відразу прилітає галка. Вона каркає. Войовничо кружляє над головою. З дому виходить господар. Птах залишає незнайомого. Петро привчив галку вартувати подвір’я. Вона вірно служить господареві.
подвір'я, подвір’ї — пишемо апостроф після р перед я, ї;
з'являється — пишемо апостроф після префікса на приголосний звук перед я;
незнайома, войовничо, незнайомого — пишемо буквосполучення йо на початку складу не-зна-йо-ма, во-йов-ни-чо, не-зна-йо-мо-го.
ВАРІАНТ 3
Перший сніг
Прокинулась Мар'янка рано і здивувалась. Усе у дворі вкрилося білою пухнастою ковдрою. Вийшла Мар'янка подивитись на перший сніг. Який він чистий і м'який! А в повітрі ще й досі літають легкі сніжинки.
Мар'янка — пишемо апостроф після р перед я, пишемо велику букву в імені;
здивувалась — пишемо знак м’якшення у зворотних дієсловах на сь;
літають (що роблять?) — пишемо знак м’якшення у закінченні дієслова теп. часу;
Усе, Який — велика буква на початку речення.
ВАРІАНТ 4
Ремез
Ремез — маленька пташка. На голові та шиї у нього біле пір'ячко. Від дзьоба й навколо ока йде смужка чорного кольору. Гніздо ремеза схоже на майстерно сплетений гаманець з отвором збоку. Висить воно на тоненькій гілочці верби над самісінькою водою.
маленька, тоненькій, самісінькою — знак м’якшення у суфіксах –еньк-, -ісіньк-;
нього, дзьоба, кольору — пишемо буквосполучення ьо у середині складу ньо-го, дзьоб-ба, ко-льо-ру;
ремеза — загальну назву пишемо з малої букви;
висить (що робить?) — пишемо знак м’якшення у закінченні дієслова теп. часу;
гаманець — знак м’якшення у суфіксі –ець-.