Вправа 1
Текст про Карлсона.
Займенники: він, у нього, йому, його.
Вправа 2 Недолік – повторення слова.
Карлсон товстенький. На спині у Карлсона малий двигунець. Варто Карлсону покрутити ґудзика на животі, як двигунець починає працювати і піднімає Карлсона вгору.
Вправа 3
Швеція.
Вправа 4 Підкресли займенники.
Я побував на батьківщині Карлсона — у прекрасній країні Швеції. Вона розташована на півночі Європи. Її столицею є місто Стокгольм. Воно розкинулось на чотирнадцяти островах. Усі вони з'єднані десятками мостів.
Вправа 5
Дівчинка Аліс В імені дівчинки є м'який приголосний звук [л’].
Хлопчик Лукас
Вправа 6 Розглянь прапори Швеції й України. Що у них спільного, а чим вони різняться? Напиши текст.
Прапори Швеції й України подібні барвами. У них поєднані синій і жовтий кольори. Кожен прапор ідентифікує країну. Тому в них мусять бути розбіжності. Прапори різняться візерунками. На українському прапорі зображені дві рівновеликі горизонтальні смуги. На швецькому прапорі бачимо жовтий хрест на синьому фоні.
Вправа 7
Мови зовсім не схожі.
Вправа 8 Використай займенники. Підкреслили їх.
Вчителька сказала, що розуміє Пеппі, більше не гнівається на неї і сподівається знов побачити її у школі, коли вона трохи підросте.
Вправа 9 Виправ недолік, використавши займенники.
Бугай вирішив побуцати Пеппі. Він почав штурхати її, і Пеппістрибнула бугаєві на спину. Проте бугаєві не сподобалося, що хтось сидить у нього на спині. Він почав вистрибувати й вихилятися на всі боки, щоб скинути Пеппі. Але вона вперлася п'ятами йому в боки й не падала. Бугай ревів, бігав по всьому лузі, аж у нього пара йшла з ніздрів. А Пеппі сміялася і підганяла його криком...