
ГДЗ Діагностичні роботи математика 3 клас Шевченко, Щербак
ГДЗ Математика 3 клас
ДІАГНОСТИЧНА РОБОТА № 2 (на 9–му тижні навчання)
Табличне множення і ділення на 2 – 8, знаходження частини від числа, задачі на знаходження суми двох добутків, множення чисел 0 і 1, множення на 0 і 1, ділення на 1, ділення рівних чисел, робота з іменованими числами
ВАРІАНТ 1
Завдання 1
32 : 4 + 15 = 8 + 15 = 15 + 5 + 3 = 23
42 – 4 • 4 = 42 – 16 = 22 + 20 – 16 = 22 + 4 = 26
21 : 3 + 24 : 4 = 7 + 6 = 13
45 : 5 + 5 • 8 = 9 + 40 = 49
Завдання 2
11 • 1 = 11 : 1 11 = 11
|
35 • 1 > 35 • 0 35 > 0
|
47 • 1 < 47 + 1 47 < 48 |
27 : 27 = 14 : 14 1 = 1 |
Завдання 3 Запиши в інших одиницях вимірювання.
4 см 8 мм = 40 мм + 8 мм = 48 мм
2 дм 5 см = 20 см + 5 см = 25 см
6 м 7 дм = 6 дм + 7 дм = 13 дм
Завдання 4
Шукаємо множник |
Шукаємо дільник |
х • 8 = 48 х = 48 : 8 х = 6 |
54 : х = 6 х = 54 : 6 х = 9 |
Завдання 5 У магазині продали 7 ящиків печива, по 6 кг у кожному, і 9 ящиків пряників, по 5 кг у кожному. Яка маса печива і пряників разом?
П. — 7 ящ. по 6 кг
Пр. — 9 ящ. по 5 кг
Всього — ? кг
Розв’язання
1) 6 • 7 = 42 (кг) – продали печива.
2) 5 • 9 = 45 (кг) – продали пряників.
3) 42 + 45 = 87 (кг)
Відповідь: разом продали 87 кілограмів.
Завдання 6
15 від 20 грн = 20 грн : 5 = 4 грн 16 від 54 л = 54 л : 6 = 9 л
Завдання 7 Упиши відповідні числа.
18 : 2 : 3 = 18 : (2 • 3) = 18 : 6 формула послідовного ділення
6 • 3 • 2 = 6 • (3 • 2) = 6 • 6
ВАРІАНТ 2
Завдання 1
5 • 6 – 14 = 30 – 14 = 20 – 4 = 16
45 : 5 + 28 = 9 + 28 = 28 + 2 + 7 = 37
28 : 4 + 4 • 8 = 7 + 32 = 30 + 9 = 39
4 • 9 – 3 • 4 = 36 – 12 = 20 + 4 = 24
Завдання 2
16 : 16 = 25 : 25 1 = 1
|
9 + 9 > 9 : 1 18 > 9
|
43 • 0 < 73 • 1 0 < 73 |
38 – 1 < 38 • 1 37 < 38 |
Завдання 3
9 см 6 мм = 90 мм + 6 мм = 96 мм
4 дм 3 см = 40 см + 3 см = 43 см
5 м 1 дм = 50 дм + 1 дм = 51 дм
Завдання 4
Шукаємо множник |
Шукаємо ділене |
7 • х = 56 х = 56 : 7 х = 8 |
х : 8 = 9 х = 9 • 8 х = 72 |
Завдання 5 Для школярів придбали 7 ручок, по 7 грн кожна, і 5 блокнотів, по 8 грн кожний. Яка вартість покупки?
Р. — 7 шт. по 7 грн
Бл. — 5 шт. по 8 грн
Всього — ? грн
Розв’язання
1) 7 • 7 = 49 (грн) – вартість ручок.
2) 8 • 5 = 40 (грн) – вартість блокнотів.
3) 49 + 40 = 89 (грн)
Відповідь: вартість покупки 89 гривень.
Завдання 6 Знайди.
16 від 24 ц = 24 ц : 6 = 4 ц 15 від 45 кг = 45 кг : 5 = 9 кг
Завдання 7 Упиши відповідні числа.
16 : 4 : 2 = 16 : (4 • 2) = 16 : 8 формула послідовного ділення
8 • 2 • 2 = 8 • (2 • 2) = 8 • 4