Людина народжується, живе в суспільстві. Змалку виховуються такі риси як чесність, співчуття, щедрість, доброзичливість. Все свідоме життя ми робимо різні вчинки, нерідко помиляємось й вчимося з власних помилок. Однак, те, як кожен з нас виходить із різних ситуацій дає змогу побачити, наскільки ми цінуємо таке поняття як гідність.
Життя складається із безлічі ситуацій. Вони можуть бути як приємними, так і страшними. Коли відбувається щось добре, людина відчуває радість й гордість за себе. Хочеться продовжувати йти в цьому напрямку. Але, часто буває й так, що людина опиняється у повному розпачі. Це може бути пов’язане із навчанням, проблемами на роботі чи особистому житті. Хтось піддавшись емоціям та поганому впливу починає чинити зло, вживати алкоголь наркотики, скочуватись все нижче. А хтось навпаки – зібравши всю свою волю намагається вийти із ситуації з честю та гідністю. Тому що це безцінний урок, який дає життя. Саме так людина може навчитись цінувати не тільки себе, а й тих, хто знаходиться поруч, відповідати за свої вчинки.
У історії нашого краю є достойний приклад мужності, честі, гідності та незламної волі – княгиня Ольга. Саме ця жінка, втративши чоловіка не залишила Київську Русь напризволяще. Хоч першим її вчинком була помста за чоловіка, всю решту свого життя вона займалась державними справами, та присвятила себе народові. За її правління будувались церкви, храми, об’єднувались племена в одну державу. Княгиня не брала участь у війнах, а розвивала дипломатичні відносини з іншими країнами. Вона ні на мить не полишала бажання охрестити Русь. Саме за часів її правління Київська Русь досягла великого розквіту, а Ольга користувалась повагою у всіх племен, що в той час проживали на цій землі.
Таких прикладів є безліч. Вони всі нас вчать ні за яких обставин не опускати рук, триматися з гідністю, адекватно сприймати критику, допомагати друзям та рідним, коли вони опинилися у скрутному становищі, ніколи не чинити зла. Тільки тоді ми зможемо стати достойними членами суспільства.