КАЛИНОНЬКА

08.05.2023

     Колись дуже давно жили в одному селі хлопець Клим і дівчина Лина. Підросли, покохали одне одного та й одружилися. Жили дружно, весело. Разом вранці сонечко зустрічали, а ввечері милу­валися його заходом.

     Незабаром у них народилася донечка. Така красуня! За народ­ним звичаєм та на згадку про народження доньки вирішили батьки посадити деревце.

     Пішов чоловік на пошуки до лісу. Бродив, бродив — нічого знайти не може.   Аж раптом побачив дивовижний кущ, вкритий пишним білим цвітом. Клим обережно викопав кущик з рідною землею та й посадив біля двору.

     Росте дівчинка, гарнішає. А кущик і собі росте, зеленіє. Навесні вкривається білим цвітом, восени — тішить усіх червоними ягідками. Хто не йде мимо двору, кущиком милується, ніби щастю Клима і Лини радіє.

      Відтоді почали люди також садити зелені кущики біля двору, щоб щастя в домі оселилося. Безіменний кущ назвали калиною, а донечці Клима і Лини дали ім'я Килинка.

      Розквітло село калиною та красою дівочою. Народиться синочок — тато дуба саджає, а народиться донечка — калинонь­ку. На щастя, на долю, на добро. Кущ ка­лини не лише тішить усіх красою, він здо­ров'я повертає. Ось яка наша калинонька!

 

План

1. Хлопець Клим і дівчина Лина.

2. Донечка красуня.

3. Дивовижний білий кущ.

4. Щастя Клима і Лини.

5. Кущик калина і донечка Килина.

6. На щастя, на долю, на добро.

 

Калина – це символ України, рідної землі, отчого краю, батькової хати.

Рубінові калинові ягоди символізують мужність людей, що пролили кров у боротьбі з ворогами.

Відоме прислів’я: «Без верби й калини нема України». 

   

Додати коментар
Коментарі (0)
Копірайт © 2018 – 2023 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.