OneGDZ » Позакласне читання » Фольклор народів світу » ВИНОГРАДАР І ЗМІЯ (болгарська побутова казка)

ВИНОГРАДАР І ЗМІЯ (болгарська побутова казка)

06.10.2023

    Один чоловік мав гарний виноградник. Біля виноградника лежала купа каміння, де жила велика змія. Якось ви­ноградар побачив змію і надумав зробити їй добро. Узяв кухоль свіжого молока, приніс, поставив біля каміння і став оддалік — хотів побачити, що буде. Змія вилізла, випила молоко і впустила в кухоль один золотий. Виноградар узяв кухоль із золотим і пішов собі. Відтоді щоранку носив він змії молоко і забирав по одному золотому. Так дружили вони багато років.

       Якось виноградар покликав сина, майбутнього господа­ря, і розповів йому про змію, що її годував молоком. Почав і син носити молоко й забирати золоті. Одного разу він подумав: «У тій купі має бути багато золотих; краще вбити змію, розрити купу й забрати золоті, а не носити молоко та годувати ту змію».

     Отаке надумавши, він узяв палицю і поніс змії молоко. Коли змія молоко випила, хлопець замахнувся і щосили вдарив її, але убити не зміг, відбив тільки шматок хвоста. Змія розгнівалась і вкусила хлопця. Він розпух і ледве дій­шов додому. Батько спитав його, що сталося. Син розпо­вів усе, як було, і через кілька днів помер.

      Минуло багато часу, і якось прийшов виноградар до тієї самої купи каміння. Вилізла і змія. Виноградар їй каже:

— Давай знову дружити, як раніше дружили.

     А змія йому відповіла:

— Чоловіче, не може відновитися колишня дружба. Поки ти бачиш синову могилу, а я свого відбитого хвоста, ми не можемо стати друзями. Коли щось робиш, думай і про наслідки.

 

План

1. Дружба виноградаря і змії.

3. Злий намір сина.

3. Думай про наслідки.

 

Додати коментар
Коментарі (0)
Копірайт © 2018 – 2023 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.