OneGDZ » До вивчення напам’ять » СТВОРЕННЯ СВІТУ (міфи)

СТВОРЕННЯ СВІТУ (міфи)

03.06.2023

ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ

Хаос Нун

   Коли не було ні землі, ні неба, Усесвіт нагадував безмежний океан води. Той водяний хаос мав ім’я Нун. Він і був першим прадавнім богом — батьком богів.

    Із глибин Нуна на світ вийшли боги, які створили землю, небо, тварин і рослини. І першим із цих богів було Сонце, яке зігріло холодний світ і дало йому життя.

 

Бог сонця Ра

     Спочатку серед вод безмежного океану з’явився пагорб. То був єдиний клаптик землі посеред безкраїх вод, які невідомо звідки витікали й невідомо куди текли.

     Якось на цьому пагорбі розкрилася дивовижна квітка лотоса. У її пелюстках було сховане дитя, якому судилося стати богом на ім’я Ра. Від дитини і справді йшло таке сліпуче сяйво, що Всесвіт, який досі перебував у пітьмі, ураз освітився та ожив.

 

Сонце – яйце Гоготуна

     Сонце — початок життя у Всесвіті — вийшло з яйця, яке зніс птах «великий Гоготун» на пагорбі, що піднявся з водяного хаосу.

 

 

СЛОВ’ЯНСЬКІ МІФИ

Світове яйце

Уявлення праслов’ян про світове яйце, з якого постає Всесвіт, або Бог-Творець, якому належить створити Землю і все на ній… Деякі слов’янські племена вважали яйце символом життя. У християнстві і сьогодні яйце — головний символ Великоднього свята.

 

Світове дерево

Ще до початку світу було саме лише синє море, а посеред того моря стояло велике світове дерево, що його різні слов’янські народи називали по-різному: дубом, явором, сосною, березою, яблунею та інше. 

 

Першоптахи

Істоти на світовому дереві — два голуби і сивий сокіл, втілені у пташину подобу боги, які створили світ — заснували небо із сонцем, місяцем і зорями із синього та золотого каміння, а землю — із дрібного піску.

 

Створення першолюдини Першоптахом

Найдавніші міфи твердять, що людей розмножила по світу первісна птиця — Першоптах — голуб чи сокіл. Сумним був світ без людського гомону.

І тоді Першоптах, що мав у собі божественний вогонь, здатний запалити живу душу, злетів над лісом і вдарив блискавкою в сухий пеньок, що стримів на галявині. З того пенька постало тіло першого чоловіка, а з вогню Птаха-Бога — безсмертна людська душа.

 

Створення першочоловіка з глини

Тіло першочоловіка зробив Бог із глини. Однак глина — мертвий матеріал, і, щоб оживити людину, Творець схилився до неї і просто в уста вдихнув безсмертну душу.

 

Додати коментар
Коментарі (0)
Копірайт © 2018 – 2023 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.