
ГДЗ зошит для практичних робіт 7 клас Варакута, Швець географія материків та океанів 2024 рік
ГДЗ Географія 7 клас
Практична робота 5
Виявлення за тематичними картами закономірностей зміни природних зон материків (за одним з меридіанів та за однією з паралелей у межах помірного природного поясу)
Доцільно пригадати
1. Природна зона — це великий природний комплекс, що має спільні кліматичні умови, ґрунти, рослинність і тваринний світ.
Завдання 2 Відповідність природних зон із представниками їхнього тваринного
1 арктичні пустелі ——> А північний олень
2 савани й рідколісся ——> Г тушканчик
3 вологі екваторіальні ліси ——> Б мавпи
4 степи ——> В яструб
А |
Б |
В |
Г |
1 |
3 |
4 |
2 |
Завдання 3 Користуючись картою атласу «Географічні пояси та природні зони світу», запишіть назви природних зон від екватора до Північного полюса вздовж меридіана.
Варіант І: 80° сх. д (Євразія)
Савани і рідколісся, області висотної поясності Гімалаїв, напівпустеля, пустеля, висотна поясність Тянь-Шаню, степ, лісостеп, мішані ліси, тайга, лісотундра, тундра, арктична пустеля.
Яку географічну закономірність спостерігають у зміні природних зон?
Зміна природних зон від географічної широти залежна умовно, оскільки на зміну впливає також рельєф, віддаленість від океану, панівні повітряні маси.
Завдання 2 Зіставте карти атласу «Географічні пояси та природні зони світу» і «Кліматичні пояси і області світу» та з'ясуйте що впливає на зміну природних зон у широтному напрямку?
Впливають панівні повітряні маси і рельєф.
Завдання 3 Користуючись картою атласу «Географічні пояси та природні зони світу», запишіть назви природних зон із заходу на схід уздовж 40° пн. ш. на материку (у межах помірного природного поясу).
Варіант І: Північна Америка;
Тайга, висотна поясність Кордільєр, степ, висотна поясність Кордільєр, напівпустеля, висотна поясність, степ, лісостепів та прерій, широколисті ліси, висотна поясність, мішані ліси, перемінно-вологі (мусонні) ліси.
Завдання 4 Зіставте карти атласу «Географічні пояси та природні зони світу» і «Кліматичні пояси і області світу». Які кліматотвірні чинники в основному впливають на наявність різних природних зон у межах одного природного поясу (уздовж 40° пн. ш. на материку)?
Впливають панівні повітряні маси і рельєф.
Висновок практичної роботи