Вправа 292
I. Відпочили в аквапарку, у теплу воду, вихід у місто, купався влітку, читав улітку, працюють утрьох, працювати втрьох, зникли в лісі, день і ніч, Сашко і Юрко, дуби і ялини, знає все, знав усе, фільм іде, фільми йдуть, наш учитель, наші вчителі, зайшла у фойє.
II. — Ви добре відпочили в аквапарку?
— Чому вихід у місто був заблокований?
Вправа 293
Човен в очереті, плавав в озері, ходімо у кіно, добре вчитися, тренуватися у спортзалі, знятися у фільмі, уписав в овал, фото в Інтернеті, швидко іти, почекайте його, почекайте й нас, я і не знав, ціна і якість, Шевченко й сучасність, добро і зло.
Вправа 294
I. 1. (Садок) уже ((одцвівся)) й густо ((вкрив)) землю білими пелюстками (Г. Тютюнник).
2. ((Плачуть і моляться)) білі (троянди) (Л. Костенко).
3. У своїм краї, як у раї (Нар. творчість).
4. У степу ще дужче розжеврілось, і на грядках, у кого вже зорано, червоно виблискують скиби, а в борознах, як сніг у проваллі, біліє опалий цвіт (Г. Тютюнник).
5. Тато щось майструє у дворі й задоволено на гойдалку поглядає (В. Чухліб).
II. грядках — на грядці, сніг — сніжок, сніжний
Вправа 295
Рослина — символ українського народу (у-в, і-й)
Калина
Цей красивий кущ можна побачити майже в кожному селі, особливо біля криниць, на узліссях та на луках. Про калину в народі складено багато легенд, казок, пісень, прислів’їв. Люблять калину за білі квіти навесні, за червоні ягоди восени та взимку. Тими ягодами охоче ласують і люди, і птахи, бо вони смачні, поживні та ще й мають лікувальні властивості. Білий цвіт калини символізує дівочу красу, чистоту, а червоні ягоди, за легендами, пролиту захисниками вітчизни кров. Часто калину порівнюють із дівчиною.