Вправа 26
Знак питання зажурився. Йому здалося, що люди частіше використовують знак оклику. Чому вони мало ставлять одне одному запитань? Чому їм більше подобається вигукувати й викрикувати? Якось знак питання зустрів школярів. Вони безперервно запитували про щось у дорослих і один в одного. Знак питання аж затанцював з радощів. Він переконався, що потрібний людям. Як приємно бути корисним!
Вправа 27
Речення розповідні: Озираюсь.
Речення питальні: Хто люди ті? Де ж гори? І де взялись ці хмари сніжнобілі?
З яких ясних країн ці пташки налетіли?
Речення спонукальні: Народ сій є! Народ мій завжди буде! Всі родичі мої! Я хочу побачити обіцяні гори! Не топчіть колосся! Шипшину й пісню не віддам нікому!
Вправа 31
Яким я уявляю справжнього друга.
Справжній друг — це той, хто ніколи на зрадить тебе. Завжди підтримає добрим словом, та усмішкою. Він завжди прийде на допомогу та в будь-якій ситуації. Тільки справжній друг підставляв тобі своє плече для опори. Тільки він... Справжній друг завжди тебе зрозуміє, піде заради тебе на будь-що. Саме таким є справжній друг, той хто поділиться останнім, отримає двійку замість тебе і навіть допоможе зробити домашнє завдання. Цей список можна продовжувати ще дуже довго. Тож бережімо дружбу — неоціненний і скарб нашого життя. Друг повинен бути добрим, виручати із біди.
Вправа 32
Життя неможливо уявити без книжки. З її сторінок ми отримуємо знання. Саме вона дарує нам радість відкриттів. Сучасна наука створила нову форму книжки. Виконана в цифровому форматі книжка називається електронною. «Будівельним матеріалом» для речень є слова. Переваги електронної книги порівняно з паперовою: можна збільшувати шрифті Робити виділення. Легко цитувати. Така книжка береже ліс. Вона не «старіє» з часом. Не потребує окремого місця в житлі для зберігання. Недоліки: залежить від енергії гаджета.
Вправа 33
1. Кожний є відповідальний за своє слово.
2. З кимось потрібно бути серйозним, а з кимось можна й пожартувати.
3. При спілкуванні необхідно вчитися розуміти, враховувати почуття людей.
Вправа 49
1. Не зітхай, а працюй, марно часу не гай!
2. Не гайся у добрі. Не обізлися в горі.
3. Не попадайся в сіть брехні.
4. Я в ніжну душу не впускаю страшну байдужості іржу. Не з дієсловами пишеться окремо. Не гайся - не зволікай, не барися.