1. Що називають зорею?
Зорі називають кулі розжарені і самосвітні, у них відбувається перетворення речовини, під час якого відбуваєтьсявиділенням великої величезної кількості енергії.
2. За якими характеристиками розрізняють зорі?
Зорі мають такі характеристики, за якими їх відрізняють одна від одної, а саме за температурою, розмірами, кольором, яскравістю, відстанню, часом свого розвитку, іншими характеристиками.
Характеристики:
- За розмірами розрізняють зорі-надгіганти, зорі-гіганти, карлики, нейтронні зорі.
- За часом свого розвитку: давні та молоді.
- За кольором та температурою зорі поділяють на блакитні, білі, жовті й червоні.
- За розташуванням: поодинокі та кратні.
3. Як людина використовує знання про зорі?
Знання про зорі в давнину допомагали стародавнім людям орієнтуватися у просторі вночі, визначати погоду, а також здійснювати відлік часу.
4. Що таке туманність і яких типів вона буває?
Туманності (туманність Метелик, Равлик, Пелікан, Сова, і так далі) – це скупчення розріджених газів у космосі (хімічні елементи яких є водень, гелій, азот, кисень та інші) і пилу між зорями які знаходяться у хмарності.
Туманності мають також свої характеристики за якими їх відрізняють одна від одної, одна з таких – це за яскравістю, вони існують темні і світлу (у темних хмарностей нема зір, а у світлих до їх складу входять зорі).
5. Дайте визначення сузір'я.
Сузір'я — це ділянка космічного (зоряного) неба з умовно вираженими межами, які чітко видно (таких туманностей ми бачимо 88 сузір'їв).
6. Як ви вважаєте, чи може до складу зір входити вода?
Я думаю що це навряд чи, оскільки у відносно невеликих відстанях до зір, вода яка там була б випарувалась, основним хімічним складом зір є Гідроген та інші.
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ
Визначення найвідоміших сузір'їв на карті зоряного неба. Вам знадобляться: карта зоряного неба. На цьому занятті ви навчитеся: знаходити найвідоміші сузір'я на карті зоряного неба.
Завдання 1. Знайдіть на карті сузір'я Великої Ведмедиці (Великий Ківш).
Сузір'я Великої Ведмедиці має сім найбільш помітних зір, що разом нагадують великий ківш.
Завдання 2. Розшукайте на карті зоряного неба сузір'я Малої Ведмедиці (Малий Ківш).
Поблизу сузір'я Великої Ведмедиці на зоряному небі можна знайти сузір'я Малої Ведмедиці з фігурою малого ковша та найяскравішою зорею — Полярна зоря.
Завдання 3. Знайдіть на карті зоряного неба сузір'я Дракона. Полічіть кількість, найбільш яскравих зір цього сузір'я.
Я вважаю що їх дві.
Розгляньте розташування найбільш яскравих зір знайдених сузір'їв. Подумайте, що вони вам нагадують.
Запишіть у зошит відомі вам назви сузір'їв.
Дванадцять зодіакальних сузір'їв: Овен, Тілець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби.
Тринадцяте сузір'я, що перетинає екліптику, має назву Змієносець.
Станьте дослідниками природи
1. Ознайомтеся з картою зоряного неба. Знайдіть на ній сузір'я Великої та Малої Ведмедиці.
Дане Сузір’я Великої Ведмедиці чітко видно на нічному небі, бо його центральна (основна) частина має форму, яка похожа на ківш і вона складається з семи яскравих зір. Також подібним до Сузір’я Великої Ведмедиці є менше сузір’я Малої Ведмедиці.
2. Разом із батьками в ясну погоду пізнього вечора вийдіть на вулицю та спробуйте відшукати на зоряному небі вказані вище сузір'я та Полярну зорю.
Для того щоб на нічному небі знайти Полярну зірку, слід через дві зорі ковша Великої Ведмедиці провести уявну лінію, і почати відлік, та відрахувати п’ять таких відстаней — наприкінці буде Полярна зоря.