Завдання 373
• Наукові докази наведено в основній частині.
• Красу гірського джерела описано в зачині.
• Продовж речення: текст-есе — це невеликий твір, у якому автор (авторка) описує власні враження про предмети, явища, розповідає про них, наводить власні приклади.
• Напиши цікаві факти про воду.
Найчистіша вода виявилася у Фінляндії за дослідженнями вчених у 122 країнах світу.
Придатна для вживання вода займає майже 3/4 площі нашої планети.
Перші живі організми на Землі виникли у воді.
Мозок людини на 78 % складається з води.
Завдання 374
Під зоряним небом я спостерігав красу піщаних дюн. Місячне сяйво фарбувало чистий пісок різними блискітками. Він, наче жива істота, ворушився, плив і співав.
Я зрозумів, що пісок — це не просто корисна копалина. Він буває морський, річковий, штучний. За кольором він різний: жовтий, білий, чорний, сірий, червоний та зелений. Пісок відіграє важливу роль в господарстві. Його використовують для виготовлення будівельних розчинів і матеріалів, скла, наждаку, очисних фільтрів для води, автомобільних і залізничних доріг, а також у керамічній та скляній промисловості.
Я вважаю, що пісок — це не тільки важлива й потрібна корисна копалина, а головна окраса піщаних дюн.
Завдання 375
Верба — народний символ українців. Вона завжди прикрашала ошатні садиби.
Верба — давня рослина. Цікаво, що вона буває не тільки дерево, а й кущ. Налічують 550 видів цієї рослини. Одні з них використовують у ландшафтному дизайні, усім відома плакуча верба, другі — у промисловості, а треті — у медицині. Здавна криниці копали під вербою, бо вона — природний фільтр, який дезінфікує воду, поліпшує її смакові якості. Вербою обсаджували ставки й річки, щоб укріпити береги, стримати зсуви.
На мою думку, верба — дивовижне дерево. Вона оспівана в піснях, переказана в легендах. З вербовими гілочками в руках ми вітаємося: «Не я б’ю, верба б’є – за тиждень Великдень».