Ким був Дедал?
Дедалі був відомим майстром, різьбярем.
«Колись, за сивої давнини, в Афінах (столиці стародавньої та сучасної Греції) жив великий митець, різьбяр і будівничий Дедал, нащадок царського роду. Кажуть, що сама Афіна Паллада, премудра богиня, навчила його різних ремесел».
Як він потрапив на острів Крит до царя Міноса?
Коли його несправедливо звинуватили в смерті учня Талоса, афіняни засудили його до вигнання.
«У його смерті афіняни звинуватили Дедала, мовляв, той із заздрощів надумав позбутися свого учня і сам зіштовхнув його вниз. І афінський люд засудив митця о
вигнання».
Що спонукало Дедала створити крила?
Дедалі сумував за батьківщиною, хотів повернутися до Афін.
«Минали роки, а Дедал ніяк не міг забути далекої батьківщини. Дружина його померла, і тоді він надумав будь-що дістатись із сином до Афін».
Розкажи про політ Дедала та Ікара. Чому він закінчився трагічно?
Ікар не прислухався до порад батька і піднявся так високо, що віск на крилах розтопився.
«Ікар спершу слухняно летів за батьком. Почуття лету, дивовижне, незнане, сповнило його душу неймовірною радістю. У захваті Ікар забув за батькову засторогу і полинув вище, ще вище, аж до золотого сонця. Зненацька хлопець відчув, що крила вже не так міцно тримають його, як спершу. Пекуче сонячне проміння розтопило віск, пір’я посипалося додолу, і марно тепер юнак махав уже безкрилими руками».
Як люди зберегли пам'ять про Ікара?
Найближчий острів, де Дедал поховав свого сина Ікара, згодом назвали Ікарія, а море – Ікарійським.
«То був чималий острів. Убитий горем Дедал поховав тут сина, і відтоді той острів зветься Ікарія, а море довкола люди і досі звуть Ікарійським».
Які власні назви є в тексті? Що вони означають?
Острів Крит, місто Афіни, острів Ікарія, Ікарійське море, митець Дедалі, його син Ікар, учень Талос, споруда Акрополь, цар Мінос.