OneGDZ » 4 клас » ГДЗ Я досліджую світ 4 клас » Характеристика океанів (Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий, Південний)
Обкладинка Характеристика океанів (Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий, Південний)

Характеристика океанів (Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий, Південний)

ГДЗ Я досліджую світ 4 клас

20.04.2024

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН – найтепліший і найсолоніший океан.

 

• Площею 76 мільйонів км2 займає п’яту частину Світового океану. Найбільша ширина 9 973 км. Розташований у Східній півкулі і переважно в Південній. Омиває Євразію, Африку, Австралію, Антарктиду. Екватор перетинає його в найбільш північній частині.

• Середня глибина 3 897 м. Найбільша глибина (Зондський жолоб) — 7 729   метрів.  

• Назву океану дали португальці. Васко да Гама першим проклав шлях через океан.  

• Має дуже складну будову з гірськими хребтами й улоговинами, під його  водами ховається багато діючих вулканів. Часом прямо на очах спостерігачів виникають нові вулканічні острови, а інші — зникають під водою.

• Більша частина океану знаходиться в Південній півкулі, тому спекотно на півночі, а холодно на півдні біля Антарктиди. Найвища температура води в Червоному морі +35ºС, поблизу екватора +28ºС,  а на крайньому півдні – 0ºС, тому організми розподілені нерівномірно. Вирують урагани, проте не так бурхливо як у Тихому і Атлантичному, приносять штормову погоду. Узимку біля узбережжя Антарктиди океан замерзає.  

• Мало морів та заток, основні розташовані біля материка Євразія – Червоне море, Аравійське море, Перська затока, Бенгальська затока. Червоне море – найсолоніше і найтепліше в світі.

• Островів небагато, серед них Мадагаскар – найбільший острів океану, Шрі-Ланка (колись називали Цейлон). Поблизу екватора розкинулися коралові острови.

• Корисні копалини – нафта (район Перської затоки) і природний газ, залізні, марганцеві і мідні руди.

• Морський промисел – риба (макрель, сардини, акули), креветки, краби, перли.  

• Рослини – мікроскопічні водорості, а також червоні, бурі та зелені біля берегів утворюють підводні луки, мангрові дерева – рослини з дихальними коренями зануреними у мул.

• Тварини – коралові поліпи, креветки, лангусти, каракатиці і кальмари, морські зірки і морські їжаки, риби (папуги, ангели, метелики та рибки-клоуни, анчоуси, летючі риби, білокровні риби, мулисті стрибуни, тунець, скати, біла акула – найбільша у світі хижа риба, скумбрії, риба-зебра, сардинела, ставрида), морські черепахи, краби, морські змії, медузи, морські звірі (косатки, тюлені).

 

 

 

 

 

Додати коментар
Коментарі на сайті проходять перемодерацію перед публікацією. Це зроблено для запобігання використанню ненормативної лексики та порушень правил спільноти. Дотримуйтесь поваги у спілкуванні. Дякуємо за розуміння!
Коментарі (0)
© OneGDZ.com, 2018 – 2025. Усі права захищено. Контент належить OneGDZ, окрім матеріалів, що є власністю третіх осіб. Використання лише з посиланням на джерело.