OneGDZ » Твори » Твір-роздум на тему: «Пісня – душа народу»

Твір-роздум на тему: «Пісня – душа народу»

21.12.2019

Ще з давніх часів люди складали пісні. В них вкладалися переживання, почуття, традиції та побут. Та й в умовах сьогодення, пісня є важливою часткою культури народу. В її словах є можливість побачити минуле, теперішнє, надії на безхмарне та щасливе майбутнє. Без такої складової як пісня, не може існувати жоден народ. Тому, її можна вважати душею нації.


Українська пісня показує надії, мрії. В них є багато лірики та страждань. Всі вони сповнені глибокого змісту. Обрядові пісні, такі як щедрівки, колядки, веснянки розповідають про давні часи. В них чітко зображається шанобливе ставлення до духів навколишнього середовища, землі, хліба. Їх слова покликані внести розуміння та єднання в родини. В пейзажних ліричних піснях описується краса нашої природи: ліси, луги, річки, безкрайні лани з пшеницею, лагідне сонечко. Кожен із рядків пронизаний повагою та теплими почуттями до світу, що нас оточує. Але найбільша цінність нашої країни – це працелюбний народ, який теж знайшов своє місце в пісенній культурі. Окремої уваги заслуговують ліричні пісні про кохання. В них є все – переживання, нестримна любов, нерозділені почуття, туга, щастя, надії та мрії. Жартівливі пісні, обов’язково, викличуть посмішку, піднімуть настрій. Важливе місце в пісенній культурі займають стрілецькі та козацькі пісні. В них описується боротьба за нашу землю, туга матерів за загиблими синами, подвиги козаків. Всі ці пісні охоплюють цілу епоху боротьби за незалежність, протистояння загарбникам в різні часи. В них є справжній приклад мужності. Коли ллється пісня, все це наче оживає, переносить слухача в інший світ сповнений зовсім іншими переживаннями.


Для передачі змісту, в піснях часто використовуються епітети, пестливі слова, метафори, символи. Такі художні засоби насичують звичайні рядки душевністю, почуттями. Всі пісні різні – немає двох однакових. Важко знайти людину, яка залишиться байдужою, слухаючи пісенні куплети. Пісні здатні пройти скрізь час, та жити вічно. Тому що вони є серцем та душею нації, народу. Вони надихають на вчинки, вчать любити навколишню красу, цінувати родинний затишок. Їх співають всі покоління. Слова пісень передаються із вуст в уста. Допоки вони будуть співатися, люди не забудуть своїх традицій та культури.

АЛІБАБА
30.09.2020
сайт топ спасіба
Орест
09.07.2020
Дайте Хліба
Копірайт © 2018 – 2022 Дайте Хліба Inc. Всі права захищені.